6. a 7. kolo ligy mladších žákyň U14 – mlata jako Brno

6. a 7. kolo ligy mladších žákyň U14 – mlata jako Brno

Kategorie: Články | 2021 | U14

V neděli 10. října jsme odehrála nezvykle obě utkání v jeden den, a to se dvěma soupeři ze stejného města, ale z opačných konců tabulky. Zatímco Žabiny Brno „A“ nemají ještě ani jednu prohru a poráží další spolufavority naší skupiny E v žákovské lize U14 jako na běžícím páse, tak Žabiny Brno „B“ nemají stejně jako my výhru ještě ani jednu a trůní na chvostu průběžné tabulky. Nutno podotknout, že béčko jsou všechno vesměs mladší holky patřící do kategorie spíše U13 potažmo U12, ale to my při pohledu na naši soupisku a ročníky narození hráček skoro taky.

Předzápasová taktika byla poměrně jednoznačná. S áčkem neprohrát o milion, protože přes veškerou snahu a víru se výhra zdála absolutně nereálná a pokusit se průběžně připravit na zápas s béčkem, kde jsme si brousili zuby na první letošní skalp.

Jak jsme si to namalovali, tak se to i stalo, ALE.

S áčkem to byla vyloženě poprava. Takovou afektivitu a převahu soupeře jsme absolutně nečekali. Poté, co nás první čtvrtinu spláchli 0:45, jsme měli v trenérském štábu obavu, aby holky k nějakému druhému utkání vůbec nastoupily. Naštěstí jsme se oklepali z nejhoršího, přestali dělat absolutní blbosti v rozehře a konečně sem tam dali také nějaký koš. Konečný hrůzostrašný výsledek je s velikým otazníkem, protože z mého pohledu jsme mohli těch košů dát určitě víc (ale ta naše efektivita!!!), a také jsme mohli určitě víc ubránit (dáváme mnoho prostoru a dlouhodobě máme katastrofální doskok).

S béčkem to mělo být jiné kafe, ale bohužel nebylo. My v nohách zápas a v břichu párek v rohlíku. Soupeřky natěšené a nadržené porvat se s podobně slabým soupeřem, navíc mohutně povzbuzované hráčkami áčka sahaly po senzaci. Zrodila se tak nečekaná bitva o každý koš. Rozhodoval každý útok, každá šestka, každý doskok. Soupeřky nečekaně efektivní, my trápící se. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Před začátkem poslední části jsme vedli rozdílem jediného bodu 36:35. Dvě minuty před koncem poslední čtvrtky třemi rychlými koši Žabiny dokonce otočily skoré 48:51. Zdálo se, že našim holkám se rozklepou nohy a ruce a zápas si nechají proklouznout mezi prsty. Jenže divácky atraktivní a napínavý zápas probudil jindy chladné domácí fanoušky, kteří vycítili, že je tým potřebuje, a ti nám dolili do krev potřebnou energii. Holky zabraly, přitlačily na Brňanky, které se díky faulům dostaly pod tlak, zápas otočily a těsný rozdíl sílou vůle ubránily.

Mohelnice – BK Žabiny Brno 29:173 (0:45; 11:77; 19:133)

Body v zápase: Nosková Amálie 10, Rudolfová Taťána 7, Šípková Monika 5, Gürbüz Helena 2, Lávičková Adéla 2, Navrátilová Adéla 2, Motejzíková Nela 1, Horáková Denisa, Šafářová Anna, Slepičková Anna a Jořenková Eliška bez bodu

Šestky celkem (3/4; 75 %): Rudolfová 2/2, Motejzíková 1/2.

Trojky (celkem 2): Šípková 1, Rudolfová 1.

 

Mohelnice – BK Žabiny Brno „B“ 55:51 (13:10; 22:28; 36:35)

Body v zápase: Rudolfová Taťána 21, Nosková Amálie 14, Gürbüz Helena 6, Kašíková Daniela 5, Lávičková Adéla 4, Šípková Monika 3, Slepičková Anna 2, Horáková Denisa, Šafářová Anna, Jořenková Eliška, Motejzíková Nela a Navrátilová Adéla bez bodu.

Šestky celkem (6/18; 33 %): Gürbüz 2/4, Lávičková 0/1, Rudolfová 2/4, Šípková 1/6, Nosková 0/1, Kašíková 1/2.

Trojky (celkem 1): Rudolfová 1.

 

Soutěž je právě v polovině základní části a už teď je jasné, že nás čekají velice zajímavé odvety, a to nejenom v Brně ale především doma s Olomoucí, Prostějovem, Kyjovem a se Zlínem.

Trenér Petr Kučera