Den Basketu 2020

Den Basketu 2020

Kategorie: Články | 2020 | Ostatní

V sobotu 5. září Basketbalový klub Mohelnice pořádal Den Basketbalu. Cíl byl jasně daný. Zapojit všechny hráče a hráčky ve všech kategoriích a formálně a trochu slavnostně zahájit sezónu 2020/2021, což se podařilo na výbornou.

Každé družstvo odehrálo jeden přátelský zápas s domluveným soupeřem. Pro kluky a holky z kategorie U10 a U13 to byl Přerov, pro chlapce U14/U15 to byly Svitavy, muži „A“ se utkali s bývalými hráči a legendami a veteráni 45+ sehráli partii s Ústí nad Orlicí. Pro každé družstvo bylo jako odměna připraveno malé překvapení v podobě vynikajícího dortu.

Tímto děkujeme maminkám, které nám jako vždy hodně pomohly s jejich pečením, ale i s přípravou ostatního výborného občerstvení.

Ačkoliv se sváděly napínavé souboje, tak výsledky jednotlivých zápasů tentokrát nebyly podstatné. Důležitější byla možnost se potkat a zahrát si basketbal. Vždyť většina hráčů hrála zápas po více jak čtyřech měsících, což je strašně dlouhá doba.

Novou sezónu, kterou tento víkend oficiálně odstartují žáci U15 zápasy nadregionální ligy ve Valašském Meziříčí a v Novém Jičíně, považujeme za zahájenou. To, jestli bude úspěšná a jestli se ji podaří celou odehrát teprve uvidíme. My si můžeme jenom přát a doufat, že ano.

Fotky z akce najdete v naší fotogalerii.