Děvčata U14 zakončila sezónu těsnou prohrou s Basket Ostrava

Děvčata U14 zakončila sezónu těsnou prohrou s Basket Ostrava

Kategorie: Články | 2021 | U14

V neděli 24. 4. jsme sehráli poslední zápas sezóny 2021/22, ve kterém jsme ještě minutu před koncem sahali po vítězství. Bohužel v posledních sekundách zápasu byl soupeř úspěšnější a i díky našemu problém s fauly zápas otočil ve svůj prospěch a zaslouženě zvítězil 38:35 (13:9 15:23 26:33).

Dobře rozjetý a ubojovaný zápas jsme si v poslední čtvrtce ztratili hlavně sami. Rozhodla naše nemohoucnost v útoku a neschopnost prosadit se jedna na jedna. Za celou čtvrtinu jsme dali pouze jeden koš a ztratili sedmibodový náskok. Do rukou se nám vkradla nervozita a začali jsme kupit ztrátu za ztrátou. Nepodařilo se nám ubránit nejlepší a v podstatě jedinou bodující hráčku soupeře, která proměňovala jeden nájezd za druhým.

V posledních vteřinách jsme to byli my, kdo měl míč na rukou a tedy i šanci poslat zápas do prodloužení. Poslední akce zápasu nám přes agresivní obranu soupeře bohužel nevyšla, těžkou trojkovou střelu jsme neproměnili a bylo po zápase. Soupeř nám tak oplatil domácí výhru. Naštěstí pro nás máme ve vzájemných zápasech o bod lepší skóre, takže pokud Basket Ostrava ve svém posledním zápase neočekávaně neporazí první Zlín, skončíme nadstavbovou část žákovské ligy skupiny D na třetím místě.

Body v zápase: Rudolfová Taťána 8, Nosková Amálie 8, Kučerová Marie 6, Lávičková Adéla 6, Macháčková Barbora 4, Navrátilová Adéla 2, Gürbüz Helena 1, Horáková Denisa, Šafářová Anna, Jořenková Eliška a Mekysková Eva bez bodu.

Šestky celkem (7/13; 54 %): Gürbüz 1/4, Lávičková 2/2, Rudolfová 4/6, Nosková 0/1.

Trenér Petr Kučera