Dívky U13 - BK Mohelnice vs BK Havířov

Dívky U13 - BK Mohelnice vs BK Havířov

Kategorie: Články | 2023 | U13

3.3.2024 v dalším kole nás čekal soupeř z Havířova se kterým se jedná vždy o velmi vyrovnanou bitvu, kterou umocní havířovský kotel s bubnem a tím zápas ihned dostane větší náboj.

Celých čtrnáct dnů jsme se připravovali na kontaktní basket s pressingem po celém hřišti na hraně sebeobětování a fyzických možností. Bohužel jarní prázdniny a nečekané nemoci nám zamíchaly se sestavou a byli jsme nuceni přeskupit naše řady. Po zkušenosti z minulého zápasu jsme se obávali, že nás soupeř přehraje, jelikož měl jednoznačnou výškovou převahu a velký důraz po košem.

Naštěstí jsme se s tímto deficitem docela obstojně popasovali a dokázali hrát vyrovnaný zápas, přesně podle našeho herního plánu. Nebýt několika zbytečných nepřesností, tak by první i druhá čtvrtina dopadla o trošičku lépe. Poločasový výsledek 23:23.

Po zahájení druhého poločasu se hra příliš nezměnila a oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany s čekáním na chybu soupeře, po třetí čtvrtině jsme prohrávali o dva body, ale měli jsme stále vše ve vlastních rukou. Čtvrtou čtvrtinu nám soupeř ulehčil, když se vyfaulovala prozatím nejlepší hráčka z BK Havířov a byla nucena odejít ze hřiště. Tímto se jednoznačně vývoj zápasu překlopil na naši stranu a tuto výhodu jsme dokonale využili s celkovým skóre 53:41

Vývoj zápasu: 11.11, 12:12,11:13, 19:5

Střelci: Kárová 18, Přichystalová T. 11, Dudková 8, Nejezchlebová 6, Kučová, Langrová 2, Bačíková, Kaplová 1

Zápas číslo dvě:

Druhý zápas začal, jak první skončil. Možná frustrace nebo chvilková nekoncentrovanost hostujících hráček nám zajistila pohodovou první čtvrtinu, kterou jsme vyhráli 21:6. Jelikož jsme ale měli v živé paměti druhý zápas v Havířově a možnosti našeho střídání byly velmi omezené, tak i tento pozitivní výsledek nás nenechal klidnými. Druhá čtvrtina ukázala, že holky z Havířova nepřijeli jen na výlet, ale pořádně se porvat o výsledek. Důkazem bylo několik tygřích skoků po míči v téměř beznadějných situacích.

Po poločasové přestávce se hra příliš nezměnila. Bylo již ale vidět, jak našim hráčkám z důvodu chybějícího střídání dochází šťáva. Poslední tři minuty naše hráčky nebyly schopny navazovat soupeře, dobíhat pod domácí koš a nájezdy tři na jednu nebo dvě na nikoho nebylo výjimkou.

Poslední čtvrtina, kterou jsme zahajovali za stavu 52:35 slibovala klidné dohrání zápasu, bohužel opak byl pravdou. Havířov plný síly s vyfaulovanou a odpočatou nejlepší střelkyní z minulého zápasu, dával koš za košem a slibný náskok byl menší a menší. Nepomohl ani timeout, který sloužil více k odpočinku a vydýchání než k udělování pokynů. Tento konec nám krásně ukázal, že se již zápasy nedají hrát v 10-11 lidech, ale je potřebná silná a plná lavička. Naštěstí se nám povedla ojedinělá akce, na jejímž konci byl uklidňující koš, který navýšil náskok o 6 bodů a my již věděli, že tohle soupeř nemá šanci smazat. Konečný výsledek 56:52 pro náš tým BK Mohelnice.

Vývoj zápasu 21:6, 16:15, 15:14, 4:17

Střelci: Bačíková 9, Kaplová, Kárová, Nejezchlebová 8, Nejedlá 6, Langrová, Přyhcystalova T. 4, Dudková 3, Kučová 2.

Trenéři: Martin Ševčík, Petr Dudek