Dívky U13 - První prohra lídra Fastav Zlín vs BK Mohelnice

Kategorie: Články | 2023 | U13

V sobotu 23. 3. za krásného jarního počasí jsme se vydali na horkou půdu Fastav Zlín, který v této sezóně neokusil hořkost porážky. Naši připravenou sestavu a taktiku narušila neúčast Ráchy, která si musela ve stejnou dobu plnit taneční povinnosti.

I s tímto handicapem jsme byli plní odhodlání vyhrát a získat celkovému druhému místu skupiny B, které zajišťuje možnost porvat se o celkové třetí místo regionu.

Ihned po startu utkání bylo jasné, že oba týmy si nic nedarují zadarmo a že zápasu bude dominovat obrana před útokem. V polovině pevní čtvrtky byl výsledek 5:0 pro domácí a nic nenasvědčovalo tomu, že by dosavadní lídr mohl být ohrožen. Do konce čtvrtiny opět dominovala těsná a tvrdá obrana. Nakonec se nám podařilo korigovat skóre na přijatelných 8:5 pro domácí tým.

Druhá čtvrtka začala náporem našich barev s přetavením tvrdé tréninkové dřiny do praxe, kde nám Simča ukázala (8 bodů), jak se má pivot pohybovat pod košem a přesně zakončovat. Po tomto koncertu, který byl podporován výborným pohybem Aďa, Terka, Eliška, Sába nebylo pochyb, kdo ovládne druhou čtvrtinu, kde se soupeř absolutně nevyrovnal s naší nastavenou hrou a za celou čtvrtku dokázal vstřelit jediný koš s celkovým skóre 10:20 pro BK Mohelnice.

Druhý poločas se soupeř pokusil o překvapení a nasadil do třetího dějství stejnou pětku, jako ve druhé čtvrtině, ale tato snaha vyšla jen částečně a naše obrana relativně dobře odolávala a skóre před závěrečnou části stále ukazovalo v náš prospěch 22:17

Závěrečná část se vrátila opět na začátek zápasu, kde dominovaly obě obrany a bylo velmi složité dostat se k zakončení a když už, tak střelec neměl klid k zakončení, a proto poslední čtvrtina dopadla 5:4  pro naše barvy s celkovým házenkářským výsledkem 21:27 pro BK Mohelnice. Mise Zlín splněna dle plánu!

Vývoj čtvrtin: 8:5, 2:15, 7:2, 4:5  -  21:27

Střelci: 8 Nejedlá, 7 Kárová, 6 Králová, 2 Bačíková, Dudková, 1 Přychystalová T. a K.,  bez bodu Hetflajšová, Nejezchlebová, Langrová, Svobodová, Ševčíková, Kunertová.

Trestné hody: 3/18   17%

Zápas číslo 2.

Bohužel euforie ke dvěma vítězstvím nestačí. Pravidelné porážení vedoucího celku tabulky nejde v jednom dnu dvakrát a při neúčasti Ráchel a Terky L. nám druhý zápas ukázal naše nedostatky a nastavil zrcadlo, kde musíme zapracovat a co musíme zlepšit. Největším problémem byla fyzická připravenost, kde se k motorovým myším Lindě a Adě nikdo nepřidal. Bylo vidět, jak holkám došly síly a nebyla síla ke zvratu. Možná i uspokojením z prvního zápasu jsme podali průměrný výkon, který už absolutně nemohl stačit na lídra.

Vývoj čtvrtin: 14:6, 10:9, 8:5, 18:8 - 50:28

Střelci: 11 Kárová, 7 Králová, 4 Dudková, 2 Nejedlá, Bačíková, 1 Nejezchlebová, Přichystalová K., bez bodu Hetflajšová, Langrová, Svobodová, Ševčíková, Přichystalová T., Kunertová

Trestné hody: 10/19   53%

Trenéři: Martin Ševčík, Petr Dudek