Dívky U14 mají týdenní bilanci 2:1

Dívky U14 mají týdenní bilanci 2:1

Kategorie: Články | 2021 | U14

V minulém týdnu odehrála děvčata kategorie U14 tři utkání. Napřed v úterý dohrávku pátého kola v Příboru a následně zápasy šestého a dvanáctého kola v Havířově a doma opět s Příborem. Nálada v týmu byla dobrá, na oba soupeře jsme si věřili a chtěli zabojovat o co nejlepší výsledky a urvat vítězství. Jak už je napovězeno v nadpisu, částečně se to i povedlo.

Při zpětném pohledu na zápasy je zřejmé, že úterní utkání v Příboru bylo z naší strany poznamenáno tím, že se hrálo ve všední den. Ačkoliv hráčky dostaly omluvenku z odpoledního vyučování ve škole, do Příboru jsme přijeli v totálním útlumu a s nechutí cokoliv dělat. Po boji jsme zápas nakonec vyhráli 36:44 (9:14; 13:24; 23:34), ale bůhvíjaká podívaná to nebyla. Obrovské množství nepřesností, ztrát a hlavně malé úspěšnosti v nájezdech nám nedovolovalo vytvořit si větší náskok, který by nám dodal klid. Dávali jsme tak stále naději bojovným soupeřkám, které se odmítaly vzdát a kousaly až do závěrečného klaksonu.

Body v zápase: Rudolfová Taťána 28, Macháčková Barbora 6, Gürbüz Helena 5, Nosková Amálie 3, Kučerová Marie 2, Horáková Denisa, Šafářová Anna, Jořenková Eliška, Mekysková Eva a Lávičková Adéla bez bodu.

Šestky celkem (4/16; 25 %): Gürbüz 1/5, Lávičková 0/4, Rudolfová 2/3, Nosková 1/4

Trojky (celkem 0)

 

Sobotní zápas v Havířově, to už bylo jiné kafe. Početná sestava urostlých a vysokých soupeřek dávala tušit, že se bude bojovat o každý míč, a že to bude bolet. Dvacet čtyři obdržených faulů potvrzuje, že Havířov byl zkrátka nepříjemný jak v útoku, tak hlavně v obraně, kde nás pěkně řezal. Bohužel pro nás jsme toto nedokázali pořádně trestat volnými hody. Agresivní a bojovná hra Havířova vedla ještě k jednomu faktoru a tím byly ztráty, kterých jsme nastřádali celkem třicet dva, a s tím se zápas vyhrává těžko. Do poločasu jsme se sice drželi na dostřel, ale pak už nám došly síly a i díky užšímu kádru hráček do rotace jsme nakonec podlehli 61:31 (21:13; 28:20; 42:27).

Body v zápase: Rudolfová Taťána 17, Kučerová Marie 11, Gürbüz Helena 7, Šafářová Anna 1, Nosková Amálie 1, Horáková Denisa, Macháčková Barbora, Jořenková Eliška, Mekysková Eva a Lávičková Adéla bez bodu.

Šestky celkem (10/29; 34 %): Šafářová 1/4, Gürbüz 1/4, Kučerová 2/7, Lávičková 0/2, Rudolfová 5/8, Nosková 1/4

Trojky (celkem 1): Kučerová 1

 

V neděli nás čekala domácí odveta s Příborem a heslo znělo hlavně nezaspat, pořádně se nabudit a na soupeře vlétnout jako uragán. Občas se nám ta předsevzetí i splní, takže jak jsme si naplánovali, tak se i stalo. Holky byly natěšené, naspídované a hned v prní čtvrtině zápasu ukázaly, kdo je v Mohelnici pánem. Než se Příbor rozkoukal, bylo po zápase 79:36 (30:4; 56:16; 70:30). Zápas ozdobilo i několik hezkých akcí, seběhů a finálních přihrávek. Významnou měrou se na vítezství podílely i holky, které těch zkušenností nemají ještě tolik, ale snahou a bojovností vynahradily technické dovednosti.

Body v zápase: Rudolfová Taťána 26, Nosková Amálie 18, Macháčková Barbora 14, Lávičková Adéla 10, Kučerová Marie 9, Gürbüz Helena 2, Horáková Denisa, Šafářová Anna, Jořenková Eliška a Mekysková Eva bez bodu.

Šestky celkem (4/4; 100 %): Rudolfová 4/4

Trojky (celkem 1): Kučerová 1

Trenér Petr Kučera