Dívky U14 nestačily na Zlín a v napínavém zápase udolaly Kyjov

Dívky U14 nestačily na Zlín a v napínavém zápase udolaly Kyjov

Kategorie: Články | 2021 | U14

V nelehké a nejisté době, kdy opatření přitvrzují a vy nikdy nevíte, zda soupeř vůbec dorazí, se za dodržení všech přísných opatření a PCR testování podařilo předehrát ve čtvrtek domácí utkání se Zlínem a v neděli již ve standardní hrací den se utkat s Kyjovem.

Ani naše, ani zlínská sestava nebyla úplná, několik děvčat je v karanténě, jiné si musely plnit školní povinnosti a tak podobně. Nicméně naše lavička byla o dvě holky, i když začátečnice početnější, což nám dávalo jakousi naději, že bychom přece jenom mohli Zlín potrápit a zabojovat o dobrý výsledek.

Bohužel se potvrdilo, že kvantita nezaručuje kvalitu. Zlínská děvčata potvrdila výbornou formu a hravě si poradila s mohelnickou početní převahou. Opět nás holky předčily takřka ve všech dovednostech a ani na chvilku nepolevily. Na nás naopak po pár neúspěšných nájezdech ve slibném začátku sedla deka, kterou jsme ze sebe už nedokázali shodit. Velký deficit máme v psychické odolnosti a hlavně ve fyzické kondici, z čehož pramení obrovské množství nevynucených chyb a ztrát, které soupeř neomylně trestá. Konečný výsledek 44:102 (12:29 18:55 34:80) tak jen podtrhl rozdíl v obou družstvech.

Slovy klasika: těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Nám nezbývá než se vrhnout s chutí do tréninku a makat a makat a makat.

Body v zápase: Kučerová Marie 18, Rudolfová Taťána 14, Gürbüz Helena 4, Šípková Monika 4, Slepičková Anna 2, Navrátilová Adéla 2, Horáková Denisa, Šafářová Anna, Macháčková Barbora a Jořenková Eliška bez bodu.

Šestky celkem (4/9; 44 %): Kučerová 4/5, Rudolfová 0/2, Šípková 0/2.


Nedělní zápas s Kyjovem, to už bylo jiné kafe. Na začátku je nutno opět zmínit, že jsme byli rádi, že se zápas vůbec odehrál. Kyjov, taktéž oslabený, čekal do poslední chvíle na výsledky testů, aby měl dostatečný počet holek. A jelikož vůle odehrát zápas byla obrovská, tak i v nepříznivém počasí přijel a hrálo se.

Domácí, po víkendu odpočatý tým, se k zápasu sešel hodinu před utkáním a pilně se rozcvičoval. Proběhla i taktická porada a příprava zejména na začátek utkání, který nám v Kyjově nevyšel. Kyjov je v našich očích jeden z hratelných soupeřů, které ve skupině E žákovské ligy máme. Takže jsme si na něj brousili všechny zuby s tím, že ho minimálně potrápíme a v ideálním případě mu vrátíme porážku z kraje sezóny.

Jak jsme si naplánovali, tak se i stalo. Do utkání jsme vlétli jako uragán a ihned diktovali tempo hry. První i druhá čtvrtina nám vyšla náramně, o čemž svědčil luxusní náskok dvanácti bodů. Bylo jasné, že Kyjov se jenom tak nevzdá, a že hlavní boj se bude odehrávat především ve druhém poločase, kdy se projeví omezení plynoucí z pravidel o střídání hráček v jednotlivých čtvrtinách (každá hráčka může hrát až ve třech čtvrtinách, nikoliv však první tři čtvrtiny po sobě). Ve třetí čtvrtce se tak na palubovce střetla velice útočná pětka Kyjova proti defenzivně laděné pětici domácích. Rozhořel se tak boj o každý bod, s jediným cílem uhájit co největší náskok do poslední části, kdy obě družstva budou moct poslat na steč to nejlepší, co mají. Holky makaly, až se z nich kouřilo. Perfektně se zapojily především nové holky ze širší rotace, a i díky nim se podařilo uhájit vedení 51:50.

Poslední dějství se již hrálo pod naší taktovkou. Za neustálého povzbuzování lavičky se holkám podařila udržet maximální pozornost a disciplínu v obraně a udržet tak kyjovské útočné choutky. Sami jsme naopak koš po koši navyšovali vedení a měli zápas pod kontrolou. V momentě, kdy se dvě minuty před koncem vyfaulovala jedna z nejlepších hráček hostí, bylo více méně rozhodnuto. Zápas jsme dohrávali již na polovině soupeře, a ještě nějaký ten koš přidali na konečných 73:63 (30:12; 40:28; 51:50).

Super výkon holky, takto to má vypadat, gratulujeme!

Body v zápase: Kučerová Marie 18, Gürbüz Helena 17, Rudolfová Taťána 17, Macháčková Barbora 11, Navrátilová Adéla 10, Horáková Denisa, Šafářová Anna, Slepičková Anna a Jořenková Eliška bez bodu.

Šestky celkem (7/22; 32 %): Šafářová 0/4, Gürbüz 1/4, Macháčková 1/2, Kučerová 2/6, Rudolfová 3/6,

Bilance jedné prohry a jedné výhry z tohoto hracího týdne nezní vůbec špatně. Holky zjistily, že když maká celý tým, a že když se chce, tak to jde. A že s tímto nasazením bychom možná zvládli porazit i některé další soupeře. Jen si toto zjištění přenést s sebou dál do tréninků a do dalších zápasů.

Trenér Petr Kučera