Dívky U14 to mají po ostravském víkendu jedna jedna

Dívky U14 to mají po ostravském víkendu jedna jedna

Kategorie: Články | 2021 | U14

Dívky kategorie U14 o víkendu odehrály dvě utkání se soupeřkami z Ostravy. V sobotu byl na programu venkovní zápas s BK Start Ostrava, v neděli pak na domácí půdě zápas s Basket Ostrava. Oba soupeři nám jsou dobře známí. Několikrát jsme se již v minulosti potkali buďto v rámci soutěže, nebo na turnajích. Z našeho pohledu obě družstva patří do kategorie hratelných, takže jsme si sebevědomě brousili zuby na dvě výhry. Úspěšnost jsme však měli jen padesátiprocentní.

V sobotním zápase v Ostravě to bylo jako na houpačce. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Bojovalo se o každý koš. Rozhodčí byli v rozhodcování velice benevolentní, takže hra byla tvrdá. Naše hezké útočné akce střídala nedůslednost a laxnost v obraně. Na konci třetí čtvrtky si soupeřky vypracovaly osmibodový náskok, doposud největší, vše vypadalo špatně.

Na poslední část hry jsme se pořádně nabudili s tím, že se pokusíme o obrat, což se nám postupně povedlo a pod tlakem byl najednou soupeř. Bohužel v průběhu poslední čtvrtiny jsme se dostali do úzkých zejména s fauly. Na našem ukazateli svítila pětka a na domácím nula (to, jestli mladí rozhodčí podlehli tlaku domácích, ponechám jako nevyřčenou otázku). Každý zákrok byl tím pádem trestán dvěma šestkami a v mnoha případech úspěšně. Skóre se několikrát přetočilo, až se nakonec přehouplo ve prospěch zarputilého soupeře. Vrcholem zmaru bylo také to, že se naše dvě klíčové rozehrávačky postupně vyfaulovaly a dílo bylo dokonáno. Prohra 52:49 (17:16; 29:26; 39:31) byla mrzutá, protože tento zápas jsme měli dotáhnout do vítězného konce.

Body v zápase: Kučerová Marie 13, Lávičková Adéla 12, Rudolfová Taťána 8, Nosková Amálie 6, Gürbüz Helena 5, Šafářová Anna 2, Macháčková Barbora 2, Horáková Denisa 1, Jořenková Eliška a Mekysková Eva bez bodu.

Šestky celkem (11/18; 61 %): Horáková 1/1, Gürbüz 1/1, Kučerová 1/1, Lávičková 4/6, Rudolfová 4/4, Nosková 0/2.

Trojky (celkem 2): Kučerová 2.

 

Do nedělního utkání s výkonnostně podobným soupeřem jsme vstupovali s tím, že se chceme poučit z přechozího dne, zlepšit hlavně obranu a pomáhat si v útoku. V první čtvrtině jsme nezačali vůbec špatně. Dali jsme pár rychlých košů a ujali se vedení. Radikální obrat nastal ve čtvrtině druhé, kdy se do toho obul soupeř, skóre otočil a utekl na rozdíl deseti bodů.

Poločasová přestávka a porada nás vrátila na koně, porážka nepřipadala v úvahu. Zejména díky dobré a tvrdé obraně a rychlým protiútokům jsme náskok smázli a skóre otočili zpět v náš prospěch. V poslední části začal boj nervů a taktických rošád. Jeden time střídal druhý. Nikdo nechtěl udělat chybu, rozhodnout mohl každý bod. Nakonec jsme tím šťastnějším byli my a zápas dotáhli do vítězného konce 70:66 (18:12; 30:40; 53:48). I když těsná, tak přece jenom výhra, a ta se počítá, zejména po tak dlouhé době. Teď si to jen přenést do dalších důležitých zápasů.

Body v zápase: Kučerová Marie 21, Rudolfová Taťána 17, Lávičková Adéla 10, Gürbüz Helena 7, Macháčková Barbora 6, Nosková Amálie 6, Mekysková Eva 2, Šafářová Anna 1, Horáková Denisa a Jořenková Eliška bez bodu.

Šestky celkem (7/25; 28 %): Horáková 0/2, Šafářová 1/4, Gürbüz 1/4, Kučerová 2/5, Lávičková 0/2, Rudolfová 3/8.

Trojky (celkem 1): Kučerová 1.

Trenér Petr Kučera