Dívky U14 zakončily základní část žákovské ligy

Dívky U14 zakončily základní část žákovské ligy

Kategorie: Články | 2021 | U14

Tento týden odehrály žákyně U14 své poslední tři zápasy základní části. Nejprve jsme v úterý 7. 12. odehráli odložené utkání s OSK Olomouc a následně v neděli 12. 12. jsme se vydali do Brna na žhavou půdu BK Žabiny Brno A a BK Žabiny Brno B.

Zápas s olomouckými favoritkami měl očekávány průběh. Hned od začátku na nás nastoupily s těsnou obranou a rychlým kombinačním útokem, na který jsme nedokázali reagovat. Sami jsme se dopouštěli zbytečných ztrát a v útoku nebyli dostatečně efektivní. Olomouc si tak v průběhu utkání vypracovala veliký náskok, který dále navyšovala. My jsme se tím pádem zaměřili na dílčí úspěchy a procvičování herních variant. Tato snaha se nám místy dařila a vedla k hezkým akcím a zakončením. V případě, že jsme se stoprocentně soustředili, tak nám fungovala i obrana. Avšak na soupeře to v globále nestačilo, takže nás přejel rozdílem třídy 47:102 (11:31; 24:58; 40:82).

Body v zápase: Kučerová Marie 14, Rudolfová Taťána 11, Lávičková Adéla 7, Gürbüz Helena 6, Navrátilová Adéla 4, Šípková Monika 3, Macháčková Barbora 2, Horáková Denisa, Slepičková Anna a Jořenková Eliška bez bodu.

Šestky celkem (9/15; 60 %): Gürbüz 2/2, Kučerová 2/6, Lávičková 1/2, Rudolfová 1/1, Šípková 3/4.

 

Nedělní utkání na horké půdě favorita a pravděpodobně adepta ne celkové vítězství žákovské ligy BK Žabiny Brno "A" bylo ještě o level nad naše možnosti a dovednosti. Zápas se odehrával od první do poslední sekundy v soupeřově režii. I v případě, že na hřiště šly hráčky z druhého a třetího sledu, tak jsme byli v pozici tréninkového sparingpartnera a jenom koukali, jak se kolem nás hraje basket. Konečný výsledek 175:14 (43:4; 88:4; 130:14) působí hrůzostrašně, ale je faktickým obrazem rozdílu mezi oběma družstvy.

Body v zápase: Rudolfová Taťána 4, Šípková Monika 4, Kučerová Marie 3, Lávičková Adéla 2, Gürbüz Helena 1, Horáková Denisa, Slepičková Anna, Macháčková Barbora, Jořenková Eliška a Navrátilová Adéla bez bodu.

Šestky celkem (2/6; 33 %): Gürbüz 1/2, Rudolfová 1/4,

Trojky (celkem 2): Kučerová 1, Rudolfová 1.

 

My jsme si brousili zuby hlavně na poslední letošní soutěžní utkání, a to na druhý nedělní souboj s BK Žabiny Brno "B". Těsná domácí výhra z posledního vzájemného zápasu slibovala napínavý a vyrovnaný souboj, který jsme měli v plánu vyhrát. Jak jsme předpokládali, hned od začátku se bojovalo o každý míč. Šikovné brňačky nám dělaly nečekané problémy v útoku a my se tak nedostávali do našich obvyklých pozic pro zakončení. Problémy jsme měli i na druhé straně hřiště v obraně, kde nás soupeřky rychlou kombinací přehrávaly a sázely jednoduché koše. Výsledkem bylo, že jsme celý zápas tahali za kratší konec provazu a doháněli náskok soupeře. Na dostřel (50:48) jsme se dostali ve druhé minutě poslední čtvrtiny, pak bohužel přišel jeden z mnoha kolapsů, brňanky nasázeli osm bodů v řadě a bylo po zápase. Následné vyfaulování dvou hlavních opor týmu jenom podtrhlo zmar a zkázu, která na nás ten den sedla. Závěrečný nápor a pokus o zvrat se tak již nekonal. Zápas dohrávaly v poklidném tempu na obou stranách náhradnice na konečných 69:55 (18:17; 38:32; 50:44).

Body v zápase: Rudolfová Taťána 22, Kučerová Marie 16, Šípková Monika 7, Macháčková Barbora 5, Lávičková Adéla 4, Navrátilová Adéla 1, Horáková Denisa, Gürbüz Helena, Slepičková Anna a Jořenková Eliška bez bodu

Šestky celkem (13/30; 43 %): Gürbüz 0/2, Macháčková 1/2, Kučerová 6/10, Lávičková 0/4, Rudolfová 4/8, Navrátilová 1/2, Šípková 1/2.

 

Základní skupinu „E“ žákovské ligy jsme tak zakončili s celkovou bilancí dvou výher a deseti porážek. Uvidíme, jaké soupeře nám určí rozlosování další fáze soutěže.

Hezké a klidné svátky všem,

Trenér Petr Kučera