Dívky U15 slaví po změně trenéra první výhru

Dívky U15 slaví po změně trenéra první výhru

Kategorie: Články | 2022 | U15

Velmi často podobný úkaz sledujeme v profesionálním sportu. Družstvu se dlouhodobě nedaří a po šňůře proher potřebuje nějaký impuls. Příchod nebo nedej bože nákup nových hráčů není v našich podmínkách příliš reálný. Tak co takhle změna trenéra? Alespoň na jeden zápas, by to asi šlo.

Už v tréninku jsme si v týdnu vyzkoušeli, co dokáže taková nová trenérská tvář za zázraky. Trenérka Tereza Chodilová ze spřáteleného kubu BCM Olomouc si vzala v jednom tréninku holky do parády a uvolila se, že by zkusila holky nabudit i do zápasu přímo na střídačce. Taková nabídka se prostě neodmítá! A jak to dopadlo? Co vám budu vykládat, jakmile se Choďa (jak se trenérce přezdívá) objevila ve dveřích, holky se mohly přetrhnout. Oblíbenou trenérku přece nemůžou zklamat, ta nezná prohry!

V první čtvrtině, nás trápily nějaké nepřesnosti, přihrávky na záda nebo špatný spacing, ale s přibývajícím časem jsme se začali dostávat do tempa a také jsme zjistili, že na holky z Bruntálu máme. Stačí jenom chtít a taky důsledně plnit taktiku a pokyny trenérky. Druhou a třetí čtvrtinu už jsme sehráli naprosto vyrovnaně (10:10 a 17:17). Začali jsme se konečně víc tlačit do zakončení a šli si pro fauly.

Poslední čtvrtinu to bylo tak zvaně na morál. Bruntál nás nechal rozjet, my najeli na vlnu a už jsme z ní neslezli. Kromě úspěšných nájezdů jsme se několikrát šťastně trefili ze střední vzdálenosti a ve vzduchu bylo cítit, že se někdo začal bát o výsledek. V šesté minutě se vyfaulovala nejvyšší hráčka soupeře, která nás hodně trápila na doskocích a my z trestných hodů otočili zápas v náš prospěch. Podáš prst a Choďa ti ukousne ruku. Při posledním timeoutu tak holky nabudila, že neexistovala varianta, že bychom zápas prohráli. Naopak pár košů jsme ještě přidali a výsledek si už pohlídali. Klaksóóóń a první letošní výhra je na světě.

Chválím všechny holky, neskutečně se hecly a konečně ukázaly srdíčko a vůli, že to v nich je. Jen to vypustit ven. Hodně nám pomohly holky ze střídačky, které tentokrát nedostaly moc minut, ale když byly na hřišti, tak makaly, jak nejlépe uměly.

BK Mohelnice – SK Bruntál 60:55 (7:16; 17:26; 34:43)

Body v zápase: Rudolfová Taťána 23, Kučerová Marie 13, Gürbüz Helena 7, Lávičková Adéla 7, Macháčková Barbora 6, Nosková Amálie 4, Jořenková Eliška, Mekysková Eva, Veselá Karolína, a Stárková Martina bez bodu.

Šestky celkem (9/22; 41 %): Gürbüz 1/6, Kučerová 1/4, Lávičková 2/4, Rudolfová 5/8.

Trojky (celkem 3): Lávičková 1, Kučerová 2.

 

V sobotu proti Jihlavě se nám tentokrát již bez trenérky Chodilové dařilo o poznání hůře. Hráli jsme bez energie a absolutně se nám nedařilo na obranném doskoku. Trochu jsme se vrátili ke hře z předchozích zápasů, kdy si nespočetněkrát předáme míč na perimetru a nedokážeme najet do koše. Sami sebe tak postupně vyšachujeme z dobrých pozic, až nám vyprší čas vymezený na útok. Střelecká impotence je nakonec hlavním důvodem, který pohřbí naděje na lepší výsledek.

Soupeřkám se naopak daří vesměs vše. Hrají rychlý energický basket, téměř každou neúspěšnou střelu si doskočí a pokračují v útoku. Bez většího odporu domácích si tak Jihlava v Mohelnici pohodlně dokráčí k vítězství.

BK Mohelnice – BC Vysočina 32:87 (6:20; 17:41; 23:63)

Body v zápase: Nosková Amálie 8, Rudolfová Taťána 8, Lávičková Adéla 6, Kučerová Marie 5, Gürbüz Helena 3, Jořenková Eliška 2, Šafářová Anna, Macháčková Barbora, Mekysková Eva, Veselá Karolína a Stárková Martina bez bodu.

Šestky celkem (6/13; 46 %): Gürbüz 3/6, Kučerová 1/2, Rudolfová 2/5.

Trenér Petr Kučera.