Dívky U17 – Charita skončila, double impact s Přerovem a Krnovem

Dívky U17 – Charita skončila, double impact s Přerovem a Krnovem

Kategorie: Články | 2023 | U17

Po delší době jsme před sebou měli víkendové dvojutkání, což namísto poflakování se u mobilu a flirtování s klukama, slibovalo krásné basketbalové chvilky. V podvečerní sobotu v Přerově a v neděli po obídku v Krnově (ano je to tam u hranic za Bruntálem).

Jak již bývá zvykem, sešlo se nám několik omluvenek, takže jsme na zápasový trip vyrazili opět v počtu šťastné sedmičky statečných. V neděli se akorát prohodila Šafina s Áďou N. Šafka vypadla ze sestavy a šla popřát babičce k narozeninám a Áďa se do sestavy naopak vrátila poté, co rozhýbala zablokovaný krk v posilovně ;-).

Na oba zápasy a zpět jsme absolvovali klasickou cestu klubovým autokarem. Znáte to…na přetřes přišly zejména nepřítomné hráčky. Následovalo zpravodajství, kdo komu už pusu dal, kdo ještě ne, jak daleko od Přerova jsou Vyšehorky, jak dlouho se jde do Vyšehorek pěšky, popřípadě kde a o kolik prohráli prostějovští Orli…pak jsme konečně dorazili do cíle.

K samotným zápasům. V Přerově, který proti nám nastoupil v mladší sestavě, to bylo především o trpělivosti. V útoku se nám jakž takž dařilo plnit daná pravidla, která nesla ovoce v podobě košů. V obraně jsme čistou ale důraznou hrou nedali soupeřkám moc šancí na skórování. Přerov trápila především střelecká efektivita. My jsme naopak byli neobvykle úspěšní na doskoku, a to na obou polovinách hřiště. Po poločase došly soupeřkám síly a bylo rozhodnuto. Velice pozitivním faktorem bylo, že se v útoku podařilo zapojit opravdu všechny. Navzdory oficiálním statistikám si dala každá z hráček koš. Do teď nemůžeme uvěřit, že přerovský stoleček přehlédl koš Káji Veselé.

TBS Přerov vs BK Mohelnice 38:75 (11:17; 18:27; 28:47)

Body: Kučerová 24, Lávičková 20, Šafářová 11, Stárková 8, Jořenková 6, Macháčková 6, Veselá bez bodu.

Šestky (3/11; 37 %): Šafářová 2/2, Kučerová 1/3, Lávičková 0/6.

Trojky 6: Kučerová 3, Lávičková 2, Šafářová 1.

S Krnovem, kterému jsme chtěli oplatit domácí porážku o osm bodů, to bylo už trošku jiné kafe. Po vlažném vstupu do utkání, způsobeným patrně kostrbatou a delší cestou, jsme pomalu rozjeli utkání bohaté na spoustu faulů, přerušení, time outů, ale i hezkých akcí od obou týmů a taktických okamžiků. Po celou dobu utkání jsme věřili, že zápas můžeme dovést do vítězného konce. Záleželo jenom na nás, jestli udržíme koncentraci, nervy na uzdě a chladnou hlavu ve zlomových okamžicích.

Definitivně se rozhodlo až ve druhé polovině poslední části. Soupeř se u klíčových hráček dostal do problému s fauly. My předvedly extra soustředěný výkon v obraně a ubránili nejslepější střelkyni. Téměř každý faul jsme trestali úspěšnými šestkami. Postupně vybudovaný náskok deseti bodů se nakonec podařilo udržet až do konce a slavit zasloužené vítezství.

Basketky Krnov vs BK Mohelnice 50:60 (11:11; 20:25; 36:34)

Body: Kučerová 22, Lávičková 20, Navrátilová 18, Macháčková, Jořenková, Stárková a Veselá bez bodu.

Šestky (23/45; 51 %): Lávičková 10/19, Navrátilová 9/16, Kučerová 4/8, Macháčková 0/2.

Trojky 3: Kučerová 2, Navrátilová 1.

Dokonce sezóny nás čekají poslední dva zápasy. V úterý 30. 4. je to doma Basket Start Ostrava a zatím neurčená venkovní dohrávka se Vsetínem. Stále je oč bojovat.

Trenéři: Jan Macháček, Petr Kučera