Druhá polovina kvalifikace holek U12

Druhá polovina kvalifikace holek U12

Kategorie: Články | 2022 | U12

Ve čtvrtek 16. 3. a v úterý 21. 3. odehrály holky U12 poslední dva zápasy kvalifikace o Národní finále venku s Prostějovem a doma s Olomoucí.

Po domácí únorové porážce od lídra Střední Moravy - Prostějova "o 12" jsme do Prostějova odjížděli s cílem odehrát pěkný kombinační basket. Soupeřky se sešly asi komplet, dokonce v šestnácti. Moc prostoru nám, zejména jejich první pětka, na palubovce nedala. Ale holky bojovaly o každý míč a pár pěkných akcí ukázaly. Druhá pětka dýchala trochu volněji, několik pěkných rychlých protiútoků se jí vyvedlo, škoda jen ne vždy přesného zakončení. Zároveň ale chci holky pochválit, protože prohra "o 30" 37:70 s takovým soupeřem není nic hrozného.

Doma s Olomoucí to byl větší boj. V únoru jsme u nich prohráli "o 9" s tím, že jsme na hřišti byli lepší, jen trochu toho štěstíčka chybělo. Brousili jsme si tak zuby na skalp děvčat z OSK. Už při rozcvičení jsme tušili, že nás nečeká snadný zápas, soupeřky přijely v kompletní sestavě 14 děvčat, nechyběla jim ani jedna klíčová hráčka základu. Už to vypovídá o tom, jak se naší malé Mohelnice velká Olomouc bála. Ze 14 děvčat soupeře na hřiště trenérka 2 nepustila vůbec a další 2 jen na chvilku v jedné čtvrtině. To z našich 12ti holek se na hřiště podívaly všechny ve dvou čtvrtinách a nezklamal nikdo. Hrálo se rychle a ze strany Olomouce velice agresivně, jedna z jejich hráček faulovala Áďu Károvou čtyřikrát během jedné čtvrtiny. Radost mi udělalo vyrovnané rozložení vstřelených košů jak mezi obě pětky, tak mezi jednotlivé hráčky, střelecky se prosadilo devět z dvanácti holek. To svědčí o dodržení snahy o rychlé nahrávky a posílání míče dopředu. Holky fungovaly jako správný tým v útoku i obraně a to je příslibem pro další trénink a zlepšování se. Prohra "o 3" sice mrzí, ale výsledek 37:40 s tak velkým klubem jako je OSK bereme a soupeřkám gratulujeme.

Body s Prostějovem: Kárová 16, Langrová 4, Nejedlá 4, Přichystalová Tereza 4, Králová 3, Činčarová 2, Přichystalová Kristýna 2, Dudková 1, Nejezchlebová 1, Hetflajšová, Kunertová, Ševčíková.

Body s Olomoucí: Kárová 6, Králová 6, Langrová 6, Přichystalová Tereza 6, Dudková 4, Přichystalová Kristýna 4, Hetflajšová 2, Kunertová 2, Nejedlá 1, Činčarová, Nejezchlebová, Ševčíková.

Trenéři: Lenka Kárová, Martin Ševčík