Holky U11 vyhrály Moravskoslezskou oblast

Holky U11 vyhrály Moravskoslezskou oblast

Kategorie: Články | 2021 | U11

V neděli 3.4. a ve čtvrtek 7.4. měly před sebou holky U11 důležité dva dvojzápasy doma. V neděli hrály s družstvem SBŠ OSTRAVA SLEZSKÁ, ve čtvrtek s BASKETEM OSTRAVA. Případné čtyři výhry z těchto zápasů mohly pro holky znamenat jistotu vítězství v Moravskoslezské oblasti bez ohledu na výsledek posledního kola, které nás ještě čeká. Všichni jsme tedy nakopli motory na plné obrátky a pustili se do boje. Holky se sešly v téměř kompletním složení, proto nás v neděli čekala dvě vítězství z povinnosti. Soupeř nepřijel v plném složení, řada starších hráček mu chyběla. Od začátku jsme vedli a Slezskou do zápasu nepustili, výsledkem byly dvě výhry 55:19 a 52:23. Zápas byl ale jen rozcvičkou na to, co nás mělo čekat ve čtvrtek.

Kdo se ve čtvrtek přišel do tělocvičny na Mlýnské podívat, nemusel litovat. Holky odehrály svůj nejlepší zápas sezóny a z pozice trenéra jsem na ně neskutečně pyšná za to, co se za celý uplynulý půlrok naučily a kam se posunuly. Všichni jsme počítali s tím, že zápas s Basketem nebude procházkou růžovým sadem, vždyť se taky jednalo o souboj prvního s druhým v tabulce. Z důvodu regulérnosti jsme požádali i o odpískání rozhodčí z Olomouce. Od začátku byl vidět vyrovnaný a pěkný basket na obou stranách, útočilo se i bránilo tvrdě, ale čistě, holky neměly ani chvilku na odpočinek, pořád se jelo na 100%. Nic se nedalo vypustit, o každý míč a koš se bojovalo, nikdo nedal nic zadarmo. Holky táhly za jeden provaz a byly skvělý tým. Naštěstí jsme pořád byli krok před soupeřem a ten nás musel neustále dotahovat. První zápas jsme ubojovali a vyhráli 46:41. Druhý zápas byl trošku jiné kafe, soupeř se ujal vedení a najednou jsme to byli my, kdo musel dotahovat. Po čtvrtce jsme ztráceli 7 bodů, v poločase 5 bodů, ve třetí čtvrtině jsme soupeře konečně dotáhli a dostali se o 2 body do vedení. Poslední čtvrtina už byla naše, soupeř odpadl a my to zvládli. 55:40!!! Vysněné vítězství, které vypadá jasně, ale jasné nebylo. Holky musely nechat na hřišti opravdu úplně všechno, jinak by prohráli. Obrovská pochvala a gratulace všem!

Body v neděli: Kárová 30, Kučová 20, Kaplová 15, Nejezchlebová 12, Langrová 8, Zimová 8, Pallová Denisa 8, Pallová Daniela 2, Činčarová 2, Drlíková 2, Kunertová, Ševčíková.

Body ve čtvrtek: Kárová 31, Nejezchlebová 24, Langrová 11, Kaplová 9, Kučová 6, Nejedlá 6, Pallová Daniela 4, Pallová Denisa 4, Přichystalová 4, Činčarová 2, Kunertová, Ševčíková.

Trenérka Lenka Kárová