Holky U12 - Konec dobrý, všechno dobré

Holky U12 - Konec dobrý, všechno dobré

Kategorie: Články | 2022 | U12

Ve středu 17.5. odehrály holky U12 svůj poslední letošní soutěžní dvojzápas. Na konci sezóny nás čekaly soupeřky z OSK Olomouc. V loňské sezóně nás Olomouc že čtyř zápasů dokázala třikrát porazit. Letos jsme se potkali zatím čtyřikrát, dvě vítězství byla naše, dvě soupeřek. Nikdo z nás tedy nechtěl zápas vypustit a "jen odehrát", každý chtěl poměr vítězství zvrátit na svou stranu a tudíž nás čekala dvě napínavá utkání od začátku do konce.

Holky celé jaro trénují zodpovědně, jejich snaha a přístup k tréninkům je obrovská a ve všech zápasech na Eastru i po něm jde vidět, jaký děláme pokrok. V Olomouci jsme odehráli dva skvělé zápasy, na kterých bych hledala jen drobné chyby (občas by to chtělo pevněji chytnout míč a nenechat si ho proletět). Všechny holky nastartovaly motory na plné obrátky a vypnuly až po skončení druhého zápasu. Vyhození z autu a rozehrávka fungovala jako ještě nikdy, několikrát jsme si pomohli účinným hoď a běž, střelba do koše taky vycházela. Obrana byla tvrdá z obou stran, ale pořád to byl pěkný basket (ne ragby, ke kterému zápasy občas sklouznou). Pískalo se spravedlivě a přísně, což je velmi dobře.

Klasicky oporami celého zápasu v útoku i obraně byly Ráchy, Terka a Áďa. Eliška a Elen předvedly precizní výkon v obraně a soupeřovy velké hráčky k ničemu nepustily. Nina, Nicol a Linda odehrály svoje nejvydařenější zápasy. Emča s Kikou bojovaly pod košem jako tygřice. Barča, Leňa a Bibi skvěle zastoupily zraněnou Terku (v prvním zápase jí soupeřka šlápla na zápěstí a musela na rentgen) a Laura odehrála svůj první soutěžní zápas v životě. Konečně jsme našli dokonalé složení pětek, kde si holky dokáží vyjít vstříc a poslat balón z ruky do ruky. Kde si dokáží vypomáhat v obraně a šlapat jako dobře namazaný stroj. Dvě výhry 38:34 a 50:41 mluví za vše! Poměr letošních vzájemných zápasů a vítězství jsme překlopili v náš prospěch 4:2!

Body: Kárová 19, Dudková 10, Langrová 10, Nejezchlebová 10, Přichystalová Kristýna 9, Králová 8, Ranglová 8, Kaplová 6, Kučová 4, Přichystalová Tereza 2, Činčarová, Hetflajšová, Hošková, Ševčíková.

Trenéři: Lenka Kárová, Martin Ševčík