Holky U12 na Eastru v Ostravě

Holky U12 na Eastru v Ostravě

Kategorie: Články | 2022 | U12

Letos poprvé jsme se nechali zlákat k Velikonocím strávených basketbalem a spolu s U15kama jsme vyrazili na turnaj do Ostravy. Holky byly natěšené a plné očekávání, že si zahrají se zahraničními týmy. Nebály se porážek, jely si zahrát kvalitní zápasy s kvalitními soupeři.

V naší kategorii se do turnaje přihlásilo 11 družstev, 6 českých a 5 zahraničních, které pořadatelé rozdělili do dvou skupin. V naší skupině šesti týmů jsme odehráli pět zápasů. Slovenská ORAVA BasCats nás porazila o 11 bodů, SBŠ Ostrava a ALBA Berlín nás porazili rozdílem třídy, ale v podání našich holek to byly jedny z nejlepších zápasů, protože s takovými soupeři se nesmí vypustit ani vteřina. Slovenský TYDAM Košice a Sokol Lanžhot jsme zase porazili rozdílem třídy my a v těchto zápasech dostaly dost času na palubovce všechny holky. Konečné čtvrté místo ve skupině nám určilo soupeře z druhé skupiny v boji o 7. místo na turnaji. Našimi soupeřkami byly holky ze SBŠ Třinec.V napínavém souboji, kdy soupeř byl v plné sestavě, jsme se od začátku ujali vedení a to nepustili až do konečného hvizdu.

S bilancí 3 vítězství a 3 prohry jsme si splnili očekávání a cíle, které jsme od turnaje měli. Holky nevypustily jediný míč na hřišti, předvedly pěkný kombinační basket, všechna utkání zvládly v hlavě a nesložily se. Posbírali jsme cenné zkušenosti, na kterých budeme moci postavit další trénování. Pořád máme co zlepšovat, zároveň je ale vidět, že makáme na 100 % a posouváme se dopředu. Za veškerou vynaloženou snahu bylo holkám odměnou ubytování v luxusním hotelu, společná hodina v laser aréně nebo hodina nakupování v obchodním centru :-)

BK Mohelnice - ORAVA BasCats 36:47

BK Mohelnice - SBŠ Ostrava 20:90

BK Mohelnice - TYDAM Košice 59:22

BK Mohelnice - ALBA Berlín 20:56

BK Mohelnice - Sokol Lanžhot 61:30

BK Mohelnice - SBŠ Třinec 44:37

Body: Kárová 62, Kaplová 34, Přichystalová Tereza 33, Nejezchlebová 30, Nejedlá 22, Zimová 22, Přichystalová Kristýna 11, Dudková 10, Ševčíková 6, Činčarová 4, Kunertová 4, Přichystalová Lucie 2, Hetflajšová.

Trenéři: Lenka Kárová, Martin Ševčík