Holky U14 otevřely druhou půlku sezóny prohrou se Zlínem

Holky U14 otevřely druhou půlku sezóny prohrou se Zlínem

Kategorie: Články | 2021 | U14

Dívky kategorie U14 po vánočních svátcích pokračují v nadstavbové části žákovské ligy. Los přiřadil naše družstvo do moravské skupiny „D“, kde jsou stejně jako my celky, které se neprobojovaly do Extraligy mladších žákyň. Postupně nás tedy čekají souboje s děvčaty z Ostravy, Příboru, Havířova a Zlína, se kterým jsme se na domácím kolbišti utkali již tuto sobotu 8. 1. 2022.

Se Zlínem jsme se tuto sezónu již potkali několikrát, takže jejich síla nám byla dobře známá. Jejich velice vyrovnaná sestava nám dělá problémy na obou stranách hřiště. Více než skóre a konečný výsledek zápasu, který byl dopředu více méně jasný, nás zajímala naše předvedená hra. Domácí tým se po dlouhé době sešel takřka v plném počtu, takže jsme mohli rovnoměrně rotovat všechny hráčky včetně zapojení nových holek, které dostaly nebývale mnoho prostoru a nutno podotknout, že se této šance chopily velice dobře.

Konečný výsledek 40:110 (5:15; 15:54; 25:83) hovoří jednoznačně. Ano, Zlín nás přejel rozdílem třídy, avšak k hlubšímu pochopení všech důvodů je potřeba se na zápas podívat takříkajíc pod mikroskopem. Pomalu jdeme nahoru v rozehře a v kombinaci. Sem tam už si dokážeme slušně nahrát. Drhne nám to ale v rychlosti a individuálních činnostech jeden na jednoho. Z analýzy technického zápisu vyplývá, že nás sráží především vlastní chyby, jako jsou ztráty (v mnoha případech nevynucené, z blbosti a nepozornosti) a také efektivita zakončení. Jsme schopni donutit soupeře ke spoustě faulů, ale neumíme je potrestat v šestkách, které máme dlouhodobě žalostné. V zápase nám docela zafungoval obranný doskok, ale útočný byl téměř nulový, takže jsme pod košem nebyli vůbec nebezpeční. V tabulce pravdy +/- bodů je většina týmu v mínusu a to je potřeba zlepšit. Po čtrnácti dnech ležení na gauči s cukrovím máme také problém s kondicí. Ke konci zápasu většina holek mlela z posledního, což vedlo k mnoha chybám, a to jsme pravidelně střídali! Budou zápasy, kde holky ze základu budou muset odehrát třicet minut. Hold oprášíme člunkové běhy a ono to zase půjde.

Máme tu nový rok a před námi druhá polovina sezóny. Za čtrnáct dnů nás čekají dva zápasy s týmy z Ostravy, tak snad to už bude veselejší.

Body v zápase: Rudolfová Taťána 9, Lávičková Adéla 7, Nosková Amálie 6, Kučerová Marie 5, Kašíková Daniela 4, Šípková Monika 4, Gürbüz Helena 3, Macháčková Barbora 2, Horáková Denisa, Šafářová Anna, Slepičková Anna a Navrátilová Adéla bez bodu.

Šestky celkem (4/14; 29 %): Gürbüz 1/2, Kučerová 0/4, Lávičková 1/2, Rudolfová 0/2, Šípková 2/4.

Trojky (celkem 2): Kučerová 1, Rudolfová 1.

Trenér Petr Kučera