Hvězdný návrat Horneše výhru v Přerově nepřinesl

Kategorie: Články | 2021 | Muži

Pozdní začátek utkání 20:45 v Přerově byl jedním z důvodů, proč jsme se na místo dostavili v okleštěné sestavě sedmi statečných. V den zápasu jsme ještě narychlo lepili sestavu, abychom byli vůbec schopni zápas odehrát. Světe div se, po týdenním přemlouvání se dal nakonec k návratu přesvědčit Honzík Horneš, který letos ještě neodehrál ani jeden soutěžní zápas. A nutno podotknout, že návrat to byl velice podařený. Příště by bylo super, bez těch cavyků a cirátů ;-), sám se přihlásit, že budu hrát a pomůžu kamarádům z týmu.

Věkový průměr 40,2 let nám kazil skoro třicátník Martin Drlík, který však skvěle zapadl do party a pružně se přizpůsobil našemu stylu hry. O přístupu ostatních mladých spoluhráčů, kteří by v budoucnu měli být tahouny mohelnického basketu, se zde z pozice rekordmana v počtu odehraných zápasů (504 zápasů) za tým mužů, nebudu záměrně zmiňovat, to je jiný smutný příběh. Samochvála sice smrdí, ale v tomto případě je naprosto oprávněná.

K samotnému zápasu. Poté, co Přerov minulý týden porazil v prodloužení Prostějov na jejich domácí půdě, bylo jasné, že nás čeká boj o přežití a o čest. O vítězi utkání v podstatě nikdo nepochyboval, otázkou jenom bylo, o kolik nám to soupeř natře. Přerov od první minuty rozjel dobře namazaný stroj na body a jel jako fretka. V polovině první čtvrtky nám na ukazateli skóre svítily pouze dva body a kupili jsme jednu chybu za druhou. Přišel čas na první time, jehož výsledkem byla ostrá výměna názorů a návrat koncentrace. Pak jsme se konečně bodově chytli a začali Přerov také trochu bránit.

Zápas nepřinesl žádné překvapení a skončil dle očekávání výhrou Přerova 92:56 (21:15; 45:32; 81:42). Po mobilizaci všech sil se nám podařil alespoň dílčí úspěch v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli 11:14 a také jsme splnili cíl nedostat od Přerova stovku. Takže hip hip hurá. Škraloupem na této povedené části hry byla jen Hornešova technická chyba za prostořeký slovník, takže návrat se vším všudy.

V dalším zápase nás v únoru na domácí palubovce čeká Valmez a už by to konečně chtělo nějakou výhru.

Body v zápase: Horneš Jan 19, Friedl Robert 19, Hauser Tomáš 8, Macháček Jan 4, Vlk Šimon 2, Kučera Petr 2 a Drlík Martin 2.

Šestky celkem (6/11; 55 %): Horneš 2/2, Friedl 4/5, Macháček 0/2, Drlík 0/2.

Trojky (celkem 6): Horneš 3, Friedl 1, Hauser 2.

Basketu zdar, Tomáš Hauser trenér a kapitán v jedné osobě.