Junior NBA - basketbalová soutěž pro žáky 1.stupně ZŠ

Junior NBA - basketbalová soutěž pro žáky 1.stupně ZŠ

Kategorie: Články | 2022 | Ostatní

Po roce se družstva z obou mohelnických základních škol, složená nejenom z našich basketbalistů, opět zúčastnila kvalifikačního kola Junior NBA v Olomouci. Jako loni se kvalifikačního turnaje zúčastnily čtyři školy - Mohelnice Mlýnská, Mohelnice Vodní, Olomouc Heyrovského a Olomouc Stupkova. Postup do dalších bojů byl zajištěn pro tři školy, tudíž cílem obou našich škol bylo nebýt na turnaji poslední.

S favoritem kvalifikace "Heyrákem" jsme všichni prohráli rozdílem třídy, naopak Stupkovu se podařilo značným bodovým rozdílem porazit jak družstvu z Mlýnské, tak družstvu z Vodní. Hurá! V napínavém vzájemném souboji mohelnických škol vyhrála o jeden koš 30:28 Mlýnská. Na postup obou škol do dalších bojů to nemělo žádný vliv, stejně jako loni si účast v hlavní soutěži a dresy některého z týmů NBA zajistily Mlýnská, Vodní a Heyrovského.

Náš cíl je splněn, další možnost si zahrát je odměnou za vynaloženou snahu! Děti (naše basketbalové i ty nebasketbalové) si turnaj užily a odvezly si společné zážitky. Všem moc gratulujeme za opakování loňského úspěchu!

Tým trenérů: Lenka Kárová, Votjtěch Zeman a Jan Macháček