Kluci U12 si vytvořili střelecký rekord v soutěži!

Kluci U12 si vytvořili střelecký rekord v soutěži!

Kategorie: Články | 2022 | U12

V neděli 13.11. jsme přivítali na domácí palubovce soupeře z Lipníku nad Bečvou. Už v týdnu před zápasem jsme společně doufali, že snad dorazí družstvo, se kterým budeme moci svézt jakžtakž vyrovnaný souboj.

O to víc nás povzbudilo, když se začátek utkání vyvíjel nad naše očekávání a první čtvrtinu jsme výsledkově ovládli v poměru 10:2! Nutno podotknout, že to nebyl pouze výsledek, ale taktéž předvedená hra byla na naše poměry nadstandartní a pohledná. KIuci z první pětky si dovedli nahrát a koše stříleli z povedených kombinací, zároveň se snažili být zodpovědní směrem dozadu, což nás většinu zápasů „bolí“ nejvíc.

Mile překvapeni začátkem zápasu jsme se nemohli dočkat druhé čtvrtiny. Záhy jsme ovšem zjistili, že trenér soupeře na nás nachystal taktický manévr a svou největší hvězdu nasadil až do druhé pětky! Hráč soupeře s číslem 11 budil respekt už před zahajovacím hvizdem svou výškou a fyzickými parametry. Při samotné hře k tomu přidal ještě rychlost, technické dovednosti a přehled ve hře. Tento hráč vyčníval nad všechny ostatní minimálně o jednu výkonnostní úroveň. Většinu košů vsítil po individuální akci dvojtaktem do koše, včetně jedné smeče.

Objektivně viděno…nebylo v silách naší druhé pětky udržet vedení a i přes její srdnatý výkon skončil poločas 18:32.

Druhý poločas měl obdobný scénář jako první, první pětce se podařilo skóre dotáhnout na remízový stav 34:34, ale všichni jsme již předpokládali, že to výhrou neskončí. A také to tak dopadlo, „faktor 11“ předvedl svůj elegantní výkon a dovedl BK Lipník k výhře.

Bylo těžké něco vymyslet, abychom mohli pomýšlet na jiný výsledek v druhém utkání. Přesto jsme zkusili alespoň nějakou změnu. Domluvili jsme se s hostujícím trenérem, že nasadíme naše pětky „obráceně“, aby si vyzkoušeli jiný styl a zároveň jsme pověřili našeho „milovníka tréninkového rugby“, Frantu Sedlačíka, aby si vzal na starost obranu soupeřovy „superstar č.11“. To jsme mimochodem „naordinovali“ už v druhém poločase prvního utkání i Vojtovi Slepičkovi, přestože byl o 2-3 „hlavy“ menší, ale díky své bojovnosti byl ve své pětce zřejmě nejlepší volbou. Oba dva se úkolu zhostili s maximálním úsilím a energií a znepříjemňovali „jedenáctce“ život na hranici svých fyzických možností

 Druhé utkání skončilo výsledkově podobně jak to první. Co stojí ještě za zmínku je střelecké představení Tomáše Fuchse, který se zejména v poslední čtvrtině dostal do „zóny“ a neomylně trefoval střely ze střední vzdálenosti, včetně trestných hodů. Nemáme přesné statistiky, ale jeho procento střelecké úspěšnosti bylo nadstandartní.

Celkově lze konstatovat, že v druhém zápase už jsme neudrželi takovou disciplínu směrem dorazu a vytratila se i občasná kombinační hra. Je možné, že se na našich hráčích projevila určitá frustrace či pocit „bezmocnosti“ při konfrontaci s leadrem soupeřova týmu, který byl pro naše kluky jednoduše „nebránitelný“…a ještě vypadal, že hraje „na půl plynu“. Káždopádně předvedená hra v již zmiňované první čtvrtině prvního utkání, kdy jsme ještě měli v hlavách taktické pokyny a více disciplíny, byla dalším herním posunem a příslibem, že by to snad mohlo jít…

Co říci závěrem? Díky vstřeleným 40 bodům jsme si „posunuli“ rekord v počtu nastřílených bodů v soutěži. Nezbývá než doufat, že jsme si tuto laťku nenastavili příliš vysoko a budeme schopni ji co nejdříve překonat! Opět tajně „doufáme“, že další „předvánoční“ soupeři by nám mohli pro tento úkol „vyhovovat“ :-)

Výsledky zápasů: BK Mohelnice – BK Lipník 40:64

Body v zápase: Tomáš Fuchs 14b, Jakub Moťka 10b, Ondřej Štěpán 6b, Oskar Vaňák 4b, Vojtěch Slepička, Franta Sedlačík a Jakub Valášek 2b, Tomáš Nosek, Jaroslav Rozsíval, Jakub Slepička, Dang Toan Phan a David Svačina bez bodu.

BK Mohelnice – BK Lipník 36:64

Body v zápase: Tomáš Fuchs 18b, Ondřej Štěpán 6b, Jakub Valášek 4b, Jakub Moťka, Oskar Vaňák, Franta Sedlačík a Tomáš Nosek 2b, Vojtěch Slepička, Jaroslav Rozsíval, Jakub Slepička, Dang Toan Phan a David Svačina bez bodu.

Trenéři: Martin Moťka, Zdeněk Slepička