Kluci U12 - Týmový výlet na KNBL

Kluci U12 - Týmový výlet na KNBL

Kategorie: Články | 2022 | U12

Po vydařeném soutěžním dvojutkání s Valmezem jsme si chtěli pozitivní emoce společně užít a v podvečer stejného dne jsme vyrazili v téměř kompletním složení na utkání KNBL BK Redstone Olomoucko – SK Slavia Praha.

Utkání mělo zajímavý kontext pro „fanouška“ mohelnického basketbalu, protože v „sešívaném“ dresu nastoupili bratři Pumprlové, rodáci ze Zábřeha, kteří ve svých začátcích v mládežnických kategoriích oblékali „mohelnické dresy“. A hráči to nejsou ledajací! Zejména starší Pavel je bez nadsázky legendou českého basketbalu. Vždyť on byl reprezentačním kapitánem, který dovedl náš národní tým k historickému úspěchu na MS 2019 v Číně. V jednom ze svých posledních ligových utkání kariéry předvedl v Olomouci se svou „klasickou“ šestkou na zádech rutinérský výkon, včetně dvou pěkných přihrávek za zády. Mladší z bratrů Radek dirigoval slávistickou hru a kompletně opanoval individuální statistiky v týmu Slavie.

Kam až se to dá z palubovky na „Mlýnské“ dotáhnout! :-)

Pro naše kluky je samozřejmě MS 2019 totální „pravěk“, takže „jednohlasně“ povzbuzovali domácí tým a vesměs všichni si od začátku oblíbili novou posilu s číslem 0 na „hanáckých“ zádech, šikovného exotického hráče tmavé pleti, Luwaneho Pipkinse. Tento hráč bavil diváky atraktivní dynamickou hrou s „atletickými“ prvky a taktéž úspěšnou střelbou. Jeho „zápis“ se uzavřel na 36 bodech! Sice po zápase hostující trenér zajímavě „odkryl karty“ slovy: „ … Nám vyšel plán. My jsme chtěli nechat Pipkinse samotného, aby nedal míč spoluhráčům. Dal spoustu bodů, ale ostatní se nedostali tolik do hry …“ , ale nás jeho ekvilibristika bavila i tak.

Celkově byl zápas zajímavý a dramatický až do konce, kdy o tom, že se neprodlužovalo rozhodlo až přezkoumání rozhodčích u videa. Původně signalizovaná „trojka“ domácích, která by skóre dorovnala na 81:81, byla po tomto přezkoumání vyhodnocena pouze jako dvoubodový koš díky malému přešlapu.

Zápas byl jistě atraktivní, ale naše kluky asi ještě více zaujaly události v poločase a po zápase. Tréňa Martin využil svých kontaktů a už před zápasem ohlásil naši návštěvu a domluvil pár VIP bonusů! Už na začátku zápasu hlasatel k našemu údivu informoval diváky, že dnes vítá na zápase mládežnické mužstvo z Mohelnice, … střelba diváků na koš v poločase byla tentokrát rezervována pouze pro naše kluky a to nejlepší mělo teprve přijít …

Po závěrečném hvizdu mohli kluci „vtrhnout“ na palubovku na předem domluvenou autogramiádu a focení s hráči. Byli jsme až překvapeni, jak velkou radost to klukům udělalo … lítali od jednoho hráče k druhému a nechali si podepisovat kartičky, trička, mikiny, batohy, balóny … a bůhví co ještě :-).

Prostě to byl povedený a nezapomenutelný basketbalový den…

…a když jste nakoukli v dalším týdnu do tělocvičny na „Vodní“ před tréninkem, kdy se kluci „rozhazují“ na koš, bylo slyšet ze všech koutů: „… koukej Pipkins!, … střílí Pipkins, … hej Pipkins, … Pipkins, Pipkins …“ :-)))

Trenéři: Martin Moťka a Zdeněk Slepička