Kluci U12 v Olomouci, aneb vlkovi do tlamy neskákej

Kluci U12 v Olomouci, aneb vlkovi do tlamy neskákej

Kategorie: Články | 2022 | U12

Naši kluci v krátké době sehráli několik zápsů s BCM Olomouc. V tom prvním v rámci Vánočního dne basketbalu v Mohelnici, posilněni staršími hráči a několika dalšími nadstandardními hráčkami od mohelnických holek U12 proti slabší verzi BCM Olomouc vyhráli.

Zápas v soutěži přeboru U12 sliboval něco odlišného. BCM Olomouc s přehledem vede naši minižákovskou soutěž, kde nekompromisně porazil šechny soupeře a některé hodně vysoko. Před zápasem jsme se na tréninku snažili u některých svěřenců mírnit poraženeckou náladu a u dalších, nabuzených výhrou na Vánočním turnaji, jsme zase brzdili přehnaný optimismus. Na dvojzápas, začínající netradičně v podvečerním čase, jsme odjížděli bez několika marodů, ale posilněni o wonderkids Lenky Kárové Áďu a Filípka.

Na předzápasovém tréninku na nás kluci působili nabuzeně, disciplinovaně, a proto jsme se těšili, jak si to se soupeřem rozdají. Na začátku zápasu však spíše připomínali kořist, která chce skočit vlkovi do tlamy, aby to měla co nejdříve za sebou. Prvních šest minut jsme předváděli neuvěřitelně ustrašený výkon, neschopnost rozehrát z autu, uvolnit se, kloudně si přihrát, naběhnout, natož obejít protihráče. Nervozitou se nám pletly balony pod nohy a přihrávky nacházely nabuzeného soupeře, který vytušil vysokou výhru a chtěl dát co nejvíce košů. Každý tým hraje podle toho, co mu soupeř dovolí a Olomouc nám díky skvělé osobní obraně nedovolila vůbec nic.

Poté částečně zabral proslov k týmu a střídání a možná si kluci sami řekli, že už nemají co ztratit. Zlepšovali se v pohybu, osobní obraně a odvažovali se k zakončení. Zápas nakonec skončil 77:12.

Druhý zápas jsme prohodili pětky a jednoho hráče mezi pětkami. Tím jsme posilnili první pětku na úkor té druhé. A málem se zrodilo překvapení. BK Mohelnice větší část první čtvrtiny přehrávala BCM Olomouc! Lepší jsme byli jak herně, tak výsledkově. Ještě v 6 minutě zápasu bylo skóre 11:11. Pak jsme neproměnili několik šancí, naopak soupeři padalo do koše všechno, co tam hodil. Kluci s Áďou si tak vyzkoušeli, že se dá hrát opravdu skoro s každým. Druhá pětka to měla těžší, ale i v jejím výkonu byl znatelný posud dopředu. Ondra Štěpán najednou dobře doskakoval a proměnil několik svých typických dvojtaktů zleva, Kuba Moťka vnášel do naší hry sebevědomí a energii, Vojta Slepička výborně bránil a nebál se obejít protihráče, Tomáš Fuchs přispěl několika hezkými zakončeními, Štěpán David se zlepšil v driblinku a dominoval pod koši, Áďa Kárová se výborně srovnala s tvrdší hrou soupeře, než je zvyklá z dívčí soutěže a byla nesmírně důležitá pro naši souhru. Máťa Vaněk s Davidem Zendulkou zase odehráli svůj nejlepší zápas za Mohelnici. Další kluci, i ti nejmenší přispěli bojovným výkonem na hranici svých možností a byli důležitou součástí týmu. Skóre zápasu bylo na konci 87:19.

Možná výsledky vypadají hrozivě, ale třeba Jeseník dostal od Olomouce naloženo 124:13 a 115:12, Valmez 90:32 a 91:19 a Kroměříž 76:19 a 81:18.

I přes dvě prohry kluci odjížděli z Olomouce s dobrým pocitem, že neprohráli bez boje. Hlavní pozitivem je také to, že jsou super tým a basket je baví. A to je víc než první místo v tabulce.

Body v dvojzápase: Ondřej Štěpán 9b, Jakub Moťka 6b, Tomáš Fuchs 4b, Adéla Kárová 4b, Štěpán David 4b, Vojtěch Slepička 2b, David Zendulka 2b, Tomáš Nosek, Matyáš Vaněk, Jakub Valášek, Jakub Slepička, Oskar Vaňák, Filip Kára bez bodu.

Trenéři: Martin Moťka, Zdeněk Slepička