Kolena, kolena, Štěpáne

Kolena, kolena, Štěpáne

Kategorie: Články | 2022 | Muži

V posledním letošním zápase proti UP Olomouc se liga přehoupla do své druhé půlky a po Novém roce začínáme nanovo.

Univerzitní tým Olomouce má sice ve svém názvu „B“, ale nám to jako rezerva moc nepřišlo. Študáci si asi na základě nějaké seminárky vyhodnotili, že nejvíc bodů jim naskočí při střelbě trojek, a tak nám hned v první čtvrtce nasypali 4 kusy, aby si správnost závěrů ověřili i na palubovce. Na tomhle příkladu jde vidět, jak je sport někdy nespravedlivý. Naším posledním študákem v týmu byl Hozna Hybler, který ale loni asi dostal lepší nabídku, šel hrát jinam a my se tak o podobné závěry opřít nemůžeme.

Od začátku nebylo o vítězi pochyb, a tak se celý zápas odehrával spíš už ve Vánočním duchu. To nakonec dokazují i jen 4 fauly soupeře za celý zápas. Malé vítězství jsme si i přesto odvezli, když jsme se ke konci se soupeřem hecovali, jestli dají dříve oni 90b nebo my 50b. Nikomu se to nakonec sice nepodařilo, ale nám chyběl k cíli jen 1b, takže vlastně výhra.

Jinak se v týmu dále potýkáme s problémem s koleny. Na zápas s námi jako podpora a coach vyrazil Machys, který nedávno podstoupil operaci kolena a bude zřejmě do konce sezóny mimo hru. K tomu se přidaly komplikace Drli, který před zápasem na vánočním večírku snědl půlku ovarového kolena a byl ve hře. Ale naštěstí je Drla profík a snědl prý jen to libové.

Z konečné prohry 86:49 si hlavu neděláme, protože jednou prostě prohraje každý. Díky všem baskeťákům a fans za letošní podzim a kdo byste chtěli poctivou dávku basketu, tak se budeme těšit příští sobotu, viz Vánoční den basketbalu 2022.

SK UP Olomouc „B“ – BK Mohelnice 86:49 (26:10 45:19 63:33)

Body: Hauser 21, Drlík 10, Mikulášek 9, Miketa 4, Kapl 2, Teltscher 2, Vlk 1

Trojky 6: Hauser 5, Mikulášek 1

Šestky 3/1: Vlk 2/1, Drlík 1/0

Sííí ya pod bezednými koši

Kapitán Tomáš Hauser