Legendy málem dopomohly k senzaci v domácím zápase s Prostějovem

Kategorie: Články | 2020 | Muži

V předvečer pátečního domácího utkání s Prostějovem byla situace kritická. Hráčů nahlášených k utkání bylo všeho všudy pět, a to zavánělo průserem…zvláště proti Prostějovu. Kapitán Tomáš Hauser tedy začal žhavit telefonní linky a shánět hráče po všech čertech. Nakonec byl úspěšný a zlanařil Marťu Čankise s Jarinem Mikuldou. Situace byla tedy hned veselejší a lavička domácích rázem početnější. Oba výše jmenovaní byli nominovaní rovnou do základní pětky, takže Hausik byl ve svých čtyřiceti letech nejmladším mohelnickým hráčem na hřišti. Toliko k úvodu a nyní už k samotnému zápasu.

Jako obvykle v podobných zápasech s výrazným favoritem jsme zvolili zónovou obranu. Nemělo smysl hrát s prostějovskými mladíky na honěnou. To, co jsme ztráceli na rychlosti, jsme chtěli vykompenzovat zkušenostmi. Zónová obrana činila soupeři opravdu problémy, úspěšnost střelby nebyla bůh ví jaká, takže v tomhle ohledu se nám podařilo Prostějov udržet na uzdě, bohužel se nám po většinu zápasu ale nedařilo na doskoku, v tom byl Prostějov agresivní a úspěšnější a svoji zoufalou střelbu tak kompenzoval počtem pokusů.

Celkově se hrál takový úporný basketbal. Nás potápěly hlavně vlastní chyby a ztráty. První oťukávací čtvrtina skončila 14:17 a dávala naději na hratelný zápas. Ve druhé čtvrtině bohužel přišla hluchá chvilka v útoku a Prostějov nám odskočil na rozdíl dvanácti bodů. Jak se později ukázalo, dvanácti bodový rozdíl jsme doháněli celý zbytek zápasu a už ho bohužel nedohnali.  Poločasové skóre bylo 24:36.

Ve třetí a čtvrté čtvrtině se hra vyrovnaně přelévala z jedné strany na druhou. Naše těžce dané koše soupeř trestal rychlými brejky. Přitlačili jsme v obraně a zlepšili se na doskoku. Pár dobrými střelami se nám podařilo dotáhnout na pověstný dostřel. Napřed na 35:39 ve třetí čtvrtce, potom na 61:67 čtyři minuty před koncem. Obrat zápasu se ale nepovedl a Prostějov nakonec uhájil vítězství 63:76.

Škoda, tohle byl zápas, který si o to říkal, aby byl tím legendárním, o kterém si zase budeme delší dobu vyprávět. Prostějov nám podal prst a my jsme mu ho bohužel neukousli.

Body v zápase: Hauser Tomáš 19, Friedl Robert 15, Čank Martin 7, Mikulášek Radek 6, Macháček Jan 5, Miketa Petr 4, Drlík Martin 4, Mikulička Jaroslav 2, Vlk Šimon 1.

Šestky celkem (11/20; 55 %): Friedl 3/4, Macháček 1/1, Čank 3/4, Hauser 1/5, Mikulášek 2/2, Vlk 1/2, Drlík 0/2.

Trojky (celkem 4): Hauser 2, Friedl 2.