MoheBa 2023 - Turnaj dívek U15

MoheBa 2023 - Turnaj dívek U15

Kategorie: Články | 2022 | U15

První červnovou sobotu se ve sportovní hale na ZŠ Mlýnské uskutečnil tradiční posezónní turnaj dívek kategorie U15. Byl to čtvrtý a zároveň poslední z řady domácích turnajů, které pro každou mohelnickou kategorii basketbalistů na závěr sezóny pořádáme.

Pro dívky U15 přijaly naše pozvání týmy z Havířova, Kolína a Bruntálu. Výkonnostně se mělo jednat o velice podobné týmy, což slibovalo hezkou podívanou a velice vyrovnané zápasy. To nakonec potvrdily i samotné výsledky jednotlivých zápasů.

Naše dívky vstoupily do turnaje úspěšně hned prvním zápasem, kdy porazily družstvo SK Bruntál 61:40. Jak se ale říká, první vyhrání z kapsy vyhání, takže to byla zároveň i naše poslední výhra v turnaji. I to však stačilo na konečné třetí místo.

V následujících zápasech nás nejvíce mrzí prohra s Kolínem, se kterým jsme již opakovaně sehráli velice dobrý a vyrovnaný zápas. Bohužel se nám opět nepodařilo udržet koncentraci a v poslední čtvrtině jsme si kýžené vítězství nechali proklouznout mezi prsty. No nic, opět jsme vyfasovali obrovskou dávku zkušeností, tak snad je při příštím shledání zužitkujeme.

Bruntál, který do Mohelnice přijel zdecimovaný zraněními (a za to mu patří obrovský respekt) sice obsadil nepopulární čtvrté místo, ale nutno podotknout, že v zápasech nijak nepaběrkoval. Holky bojovaly a v každém zápase nechaly na palubovce všechno. Co se týká týmové chemie, mě Bruntál nikdy nepřestane udivovat. Takto by to mělo vypadat. Hold drsný kraj, drsný klub.

Sympatický vykon předvedly medvědice z Kolína. Družsto, se kterým se za běžných okolností týmy z Moravy moc nepotkávají, předvedlo velice disciplinované výkony. Nejen v zápase s námi, kde nehodily flintu do žita a otočily nepříznivé skóre, ale ve všech utkáních bojovaly až do posledního hvizdu. Zaslouženě tak vybojovaly druhou příčku, když nestačily na silný Havířov.

Jako namydlený blesk proletělo turnajem družstvo Havířova. Dobře připravené holky z Havířova odehrály vyrovnaně všechna tři utkání. V široké a vyvážené rotaci hráček nenašly letos přemožitele v žádném zápase. Když bylo potřeba, tak na soupeře přitlačily a nenechaly se zlomit. Bojovnost, koncentrace a týmový výkon po celý turnaj. Kde jsou ty doby, kdy jsme Havířov poráželi rozdílem třídy. Gratulujeme!!!

Výsledky jednotlivých zápasů viz tabulka níže. Fotky z akce pak viz naše fotogalerie.

Statistiky za tým Mohelnice:

Body v zápasech: Rudolfová Taťána 33, Lávičková Adéla 31, Kučerová Marie 27, Gürbüz Helena 25, Šafářová Anna 8, Jořenková Eliška 7, Strouhalová Monika 6, Macháčková Barbora 5, Stárková Martina 1 a Veselá Karolína bez bodu.

Šestky celkem (27/50; 54 %): Šafářová 0/2, Gürbüz 9/14, Macháčková 0/2, Jořenková 3/4, Strouhalová 2/4, Kučerová 5/8, Lávičková 1/6, Rudolfová 6/8, Stárková 1/2.

Trojky (celkem 10): Macháčková 1, Kučerová 4, Lávičková 2, Rudolfová 3.

Nakonec zbývá poděkovat všem sponzorům a příznivcům, hráčkám za další super sezónu, rodičům za dlouhodobou podporu a důvěru. Speciální díky pak patří maminkám, které se nám dlouhodobě starají o atmosféru a servis v našem vyhlášeném bufetu. Děkujeme všem.

Trenéři: Jan Macháček a Petr Kučera