Mohelničtí muži vstoupili do nové sezóny prohrou s SK UP Olomouc B

Kategorie: Články | 2020 | Muži

V tradičních pátečních večerních hodinách odehráli muži první venkovní mistrovské utkání sezóny 20/21. Los nám hned na začátek jako soupeře přidělil SK UP Olomouc B, tedy soupeře nijak lehkého. Naše sestava byla z různorodých důvodů osekaná, takže cílem bylo zabojovat, neudělat ostudu a když už nic jiného, tak soupeře potrápit a nedat nic zadarmo.

První čtvrtina, kterou jsme vyhráli 13:16 nám dala naději, že by to snad mohlo i jít. Na olomouckých hráčích šlo vidět, že se také po dlouhé pauze teprve rozehrávají. Ve druhé čtvrtce se ale obraz hry podstatně změnil. Olomouc zařadila vyšší převodový stupeň a my jsme přestali stačit. Naprosto nám odešla zónová obrana, druhou čtvrtku jsme prohráli 34:8 a bylo po zápase.

Ve druhém poločase šlo už jen o to, jestli se nám podaří soupeře udržet na uzdě a nedostat obávanou stovku, popřípadě zkorigovat skóre. Stejně jako v loňské sezóně máme velký problém se střelbou za tři body. Zatímco soupeř nám sází jednu trojku za druhou (celkem 15), tak my jsme byli úspěšní jen ve dvou případech. Výsledná prohra 93:55 odpovídala kvalitě obou týmů. Řada bývalých druholigových olomouckých hráčů si s chutí zastřílela, my jsme potrénovali na nadcházející domácí bitvu s Prostějovem.

Body v zápase: Friedl Robert 20, Hauser Tomáš 11, Miketa Petr 8, Macháček Jan 7, Kučera Petr 4, Hybler Jan 2, Vlk Šimon 2, Drlík Martin 1.

Šestky celkem (16/9; 56 %): Hybler 2/2, Friedl 4/8, Macháček 0/2, Hauser 2/2, Drlík 1/2.

Trojky celkem 2: Hauser 1, Macháček 1.