Muži – Final 4 pouze z tribuny

Muži – Final 4 pouze z tribuny

Kategorie: Články | 2023 | Muži

Poslední zápas se ševcovským béčkem, ale nejen ten, definitivně zpečetil naši pozici na desátém místě tabulky, což znamená, že první a unikátní ročník turnaje Final 4 v Lipníku budeme sledovat jako diváci na tribuně. Pro nás sezóna skončila.

Ano je to zklamání. Zejména klubové vedení si představovalo jinou pozici, ale jak se říká, kde nic není ani smrt nebere. Letos jsme se netrápili ani tak v počtech hráčů, jako spíše ve zraněních a neúčasti klíčových borců v důležitých zápasech. V nesprávné momenty nás postihla střelecká impotence a útočná neschopnost. Bohužel nás nenastartoval ani přestup sezóny v podobě návratu Kavřu na domácí palubovky. Nešťastné prohry s Postřelmovem, Olomouckým céčkem, Duklou ale třeba i doma s Prostějovem, nás připravily o účast v play-off a možnost probojovat se až na párty do Lipníka. Pro hráčský kádr se tak vyvodí nemalé postihy. Prakticky žádná dovolená a téměř okamžitý přechod do dlouhé čtyřměsíční letní přípravy. V září pak doladíme týmovou chemii, rozjedeme nefunkční signály, a vlítneme na to znovu! To by bylo, aby nebylo.

K samotnému zápasu, který se odehrával ve znamení několika rekordů nebo alespoň zajímavých okamžiků. Podařilo se nám vyrovnat sezónní minimum v nastřílených bodech z Valmezu. Za 40 minut hry jsme nastříleli 38 bodů….pane jo. Je fakt, že ani Zlín jsme nepustili do bůh ví jaké přestřelky a udrželi je pod sedmdesáti body. Pod koši se hodně bojovalo, do hry přišly lokty a sem tam nějaké to čelíčko. Místy to spíš připomínalo souboje v oktagonu. Vydělal na tom hlavně Kavřa, který si nechal zadarmo a pár kapek krve narovnat nos, takže už nemusí na drahou plastiku, a hlavně už se na ten jeho frňák dá normálně dívat. Snad ho večer žena poznala a pustila domů :-D. Hráčem kola byl vyhlášen Eda, kterému se asi jako jedinému podařilo vyladit formu na konec sezóny a v krátké době opakovaně se bodově drží v blízkosti svého kariérního maxima. Tento fakt podtrhuje i to, že jako jediný byl úspěšný z trojkového oblouku. Z patnácti týmových vystřelených trojek jsme zaznamenali tento jediný zásah, a tak i pro tentokrát máme v této statistice záznam. Ostatní hráči zůstali hluboko pod svými možnostmi. Pro Edu třikrát hip hip…

Fastav Zlín B - BK Mohelnice 67:38 (16:7; 33:21; 47:31)

Body: Kavřík 15, Teltscher 7, Hopjan 4, Mikulášek 4, Olbert 4, Miketa 2, Drlík 2 a Macháček bez bodu.

Šestky (7/11; 64 %): Kavřík 5/5, Hopjan 2/4, Mikulášek 0/2.

Trojky 1: Telscher 1.

Alespoň jedno prvenství si v této sezóně můžeme s klidem připsat. Podpora fanoušků na domácích zápasech byla fantastická a bezkonkurenční. V mnoha ohledech připomínala nedávnou druholigovou slávu. Moc vám děkujeme za podporu a těšíme se na vás opět v září!!!

Oficiální rozloučení se sezónou a hráčská autogramiáda proběhne 8. 6. v areálu mohelnické Sokolovny. Jste srdečně zváni.

Sííí ya pod bezednými koši