Muži přežili přestřelku na Dukle

Muži přežili přestřelku na Dukle

Kategorie: Články | 2021 | Muži

Ve třetím kole Středomoravské ligu mužů jsme se vydali sehrát bitvu s olomouckou Duklou do legendární haly na Šibeníku. Již při cestě na zápas v očekávání snadného vítezství panovala v autě dobrá nálada. Předhánělo se v tipech, kdo z hráčů vstřelí stý bod. Vzpomínalo se na historická utkání a zejména na prohry, ke kterým už také párkrát došlo.

Při vstupu na palubovku nás však čekalo velké překvapení. Dukla alespoň pro tento zápas svůj kádr výrazně omladila. Bardi dřívějšího data narození se z lavičky přemístili na tribunu a hlasitě povzbuzovali a koučovali své mladší spoluhráče. A jak to tak bývá, na hře to bylo znát. Než jsme se rozkoukali, prohráli jsme o bod první čtvrtku. Rozčarovaní z toho, že nás čeká trochu jiný zápas, než jsme očekávali, jsme byli nuceni za pochodu měnit taktiku a sled jednotlivých střídání. Také soupeř nebyl pasivní a plynule přecházel z osobky na zónu a naopak. Na každý koš jsme se neskutečně nadřeli, nedávali jsme vyložené šance, vypadával nám míč z ruky při brejkových situacích.

Začala tedy bitva obran, bitva o každý koš. Když se nám podařilo utéct na rozdíl deseti bodů, náskok jsme prohospodařili a Dukla se zase dotáhla. Faulovalo se a házelo hodně šestek.

Nakonec se nám podařilo titěrný náskok čtyř bodů udržet a zápas vyhrát 51:55 (18:17; 27:36; 40:44). Řekl bych, že rozhodovali maličkosti a možná i trochu zkušenosti. Moc nechybělo a zápas mohl dopadnout i opačně. Naštěstí na tento den můžeme zase jednou vzpomínat jako na zápas, kdy nás Dukla neporazila.

Body v zápase: Hauser Tomáš 15, Oliva Roman 12, Friedl Robert 11, Macháček Jan 6, Mikulášek Radek 6, Ambrož Zdeněk 3, Kopp Lukáš 2, Hybler Jan, Slepička Zdeněk, Drlík Martin bez bodu.

Šestky celkem (8/11; 73 %): Oliva 1/2, Friedl 2/2, Macháček 2/4, Ambrož 1/1, Hauser 2/2,

Trojky (celkem 3): Oliva 1, Friedl 1, Hauser 1.

Basketu zdar, trenér Tomáš Hauser.