Muži - Prohrou k rovnováze a harmonii

Muži - Prohrou k rovnováze a harmonii

Kategorie: Články | 2022 | Muži

V posledním venkovním zápase letošní sezóny jsme si to s Lipníkem měli v přímém souboji rozdat o konečné 7. místo. Realizační tým na závěr sezóny posílil coby trenér navrátilec Tomin Masik, a tak jsme snad letos poprvé měli na palubě i lodivoda, který se snažil naše herní improvizace kormidlovat. Nutno ale přiznat, že premiéru jsme mu moc neusnadnili. Ze zdravotních důvodů nám těsně před zápasem odpadli Rades se Šimonem a k tomu vazbič Horny odletěl do Egypta blyštit bicáky. Zůstalo tak torzo 6 playerů a teď s tím jako coach něco dělejte.

Průběh zápasu byl taková naše mohelnická klasika, kdy jsme v poločase dokázali ještě o bod vést, pak ale začínáme pomalu ztrácet a když by jiné týmy rozjeli finální obrat, tak my leháme. Konečná prohra 59:44 zamrzí o to víc, že stačilo nasázet našich průměrných cca 60 bodů a mohli jsme Lipník bodově vykrást. Tentokrát jsme se ale i díky pressové obraně mladých borců z Lipníka nedokázali pořádně uvolnit k otevřeným střelám. Navíc rotace 12 domácích hráčů z nás postupně vysála energii jak čupakabra, až Hopik s Olbim byli donuceni za přispění rozhodčích strávit závěr zápasu na lavce.

Do posledního letošního zápasu tak doma proti UP Olomouc nastoupíme s vědomím konečného 8. místa. Pro někoho je to možná zklamání, ale protože se na Zemi, vesmíru i v tom nejmenším atomu neděje nic jen tak, má i naše 8. umístění své vyšší vysvětlení. Jj, vyznavači Ezo pořadů či numerologie již jistě tuší a cítí magický závan, který z nás začíná pomalu sálat. Číslo „8“ je totiž znakem rovnováhy a harmonie, symbolizuje často završení či dokonání něčeho a nový začátek. A to jsme přesně my….a proto ho taky v našem týmu nosí Machys.

Takže lepší umístění jsme si snad ani nemohli přát, tak se 13. 4. v 19:30 přijďte na tu závěrečnou harmoniu podívat.

BK Lipník - BK Mohelnice 59:44 (14:16; 24:25; 40:34)

Body: Hauser 17, Drlík 8, Ambrož 8, Teltscher 5, Hopjan 4, Olbert 2.

Šestky 18/10: Hauser 4/4, Ambrož 4/2, Drlík 4/2, Hopjan 6/2.

Trojky 4: Ambrož 2, Teltscher1, Hauser 1.

Sííí ya pod bezednými koši a slunce v duši,

JZ.