Muži sehráli derby se šumperským béčkem – zkušenost versus mládí

Muži sehráli derby se šumperským béčkem – zkušenost versus mládí

Kategorie: Články | 2021 | Muži

Boje se Šumperkem patří už po léta mezi tradiční místní basketbalové události. Svědčilo o tom jak nasazení domácích hráčů, kteří se pilně rozcvičovali celých patnáct minut před začátkem utkání, tak početná divácká návštěva na téměř zaplněných ochozech naší arény.

Zatímco stejně staří šumperští soukmenovci brázdí druholigové palubovky, tak ve Středomoravské lize mužů sbírají zkušenosti jejich výrazně mladší kolegové. Rychlost, dravost a hlad po míči tak měli být na straně Šumperka. Zkušenosti, kila a výšková převaha na straně mohelnických matadorů. Pak tu byl ještě jeden faktor, který byl možná rozhodující, a to psychika. Ještě před samotným zápasem se ze šatny hostí totiž ozývalo, jak se jim v Mohelnici nehraje dobře. Nadšení a vzdor vydržel šumperským přesně polovinu první čtvrtiny, pak jsme otěže zápasu převzali my a už je nepustili.

Za hlasitého diváckého povzbuzování jsme hráli na nás až nezvykle kombinačně a efektivně. Velice dobře nám fungovala rychlá rozehra do následných brejků po obranném doskoku, a také zónová obrana, která donutila soupeře k mnoha ztrátám. Závěr zápasu se nesl v téměř v exhibičním duchu, kdy šumperští mladící byli možná myšlenkami už na dalším zápase a my si užívali druhou domácí výhru 79:40 (18:11; 46:23; 62:32).

Body v zápase: Mikulášek Radek 23, Friedl Robert 17, Kopp Lukáš 11, Macháček Jan 9, Hauser Tomáš 8, Miketa Petr 7, Drlík Martin 4, Slepička Zdeněk bez bodu.

Šestky celkem (5/13; 38 %): Friedl 0/6, Mikulášek 3/4, Hauser 1/2, Kopp 1/1.

Trojky (celkem 4): Friedl 1, Macháček 1, Hauser 1, Miketa 1.

Trenér Tomáš Hauser.