Muži v šesti důstojně vzdorovali SK UP Olomouc

Kategorie: Články | 2021 | Muži

Družstvo mužů v pátek 18. 2. odehrálo další zápas Středomoravské ligy v rámci bojů ve skupině o 1. až 6. místo. Bohužel k zápasu jsme odcestovali v nejhloupějším počtu šesti hráčů. V nejhloupějším proto, že šestému hráči je na střídačce obvykle samotnému smutno a nemá ani s kým pokecat.

Naštěstí pro nás sestava olomouckých playerů byla také značně prořídlá, takže početní převaha to sice byla, ale jen devět ku šesti.

Zápas jsme prohráli se vztyčenou hlavou v poměru 88:71 (21:10; 43:29; 59:46). Třetí čtvrtinu jsme dokonce o bod vyhráli. Náš vcelku zdařilý výkon srážely obvyklé chyby, se kterými se potýkáme celou sezónu. Loudavý přechod do útoku, zbytečná ztráta plynoucí z nepřesné nahrávky a ještě loudavější návrat do obrany. Tentokrát se nám navíc nedařil ani obranný doskok, takže jsme soupeře pouštěli do opakovaného zakončení, čehož úspěšně využíval. Hřebíčkem do rakve byla opět střelba za tři body. Soupeř nám nasázel jedenáct trojek, což je více jak třetina vstřelených bodů.

Ve finálové skupině jsme tak stále bez výhry a poslední šance na první zářez na pažbě už je jenom zápas s Valmezem, tak uvidíme.

Body v zápase: Hauser Tomáš 24, Kopp Lukáš 14, Friedl Robert 13, Drlík Martin 10, Mikulášek Radek 7, Macháček Jan 3.

Šestky celkem (11/17; 65 %): Friedl 1/1, Macháček 1/4, Mikulášek 2/4, Hauser 4/4, Kopp 3/4.

Trojky (celkem 4): Mikulášek 1, Hauser 2, Kopp 1.