Muži - ValMez formalita, teď už Postřelmov

Muži - ValMez formalita, teď už Postřelmov

Kategorie: Články | 2022 | Muži

Tak jsme zas jednou dostali pěknou nakládačku. Přestože k nám ValMez přijel jen se 7 hráči a my se po delší době konečně sešli ve větším počtu, tak o výsledku zápasu tentokrát nerozhodla kvantita, ale kvalita. Hned výplach v první čtvrtce v poměru 6:27 mluví za vše. ValMez šlapal jak nějaký robot, kdy nám každou čtvrtku nasázel přesně 27 bodů, zatímco náš systém napadl asi vir a naši jediní doktoři v týmu LeBron s Machym byli žel zrovna mimo hru. Nejblíž k léčbě tak měl asi Hausik se svou poměrně čerstvou licencí na baby basket, ale to je jako byste místo padáku skákali z letadla se síťovkou. I tak se nám sice dařilo infikované prvky hry částečně uzdravovat a každou čtvrtinu nasázet víc bodů než v té předchozí, ale ke zvratu bychom i tak asi potřebovali hrát ještě pár století navíc.

Mezi všemi týmy musíme rozhodně patřit mezi nejoblíbenější soupeře, protože když se nám nedaří a padne na nás deka, může si být soupeř skoro jistý, že už se neodkopeme a sami si ju přitáhneme pěkně až ke krku. I proto tak po zásluze vévodíme tabulce v počtu inkasovaných bodů. Světlou výjimkou bylo jen premiérové vystoupení našeho Káju Junka, který se naštěstí mohelnickou virózou ještě nestihl nakazit a svůj comeback oslavil 11 body. Na pozápasové tiskovce byl Kája jedním z fanoušků dokonce i vyhlášen jako muž zápasu, ale nutno dodat, že Ivin Faltus si už během utkání naproti tomu stihl zadělat na ocenění muž baru a pak takové hodnocení berte objektivně.

Jinak v zápase respect k výkonu valmezáckého Janíka, který nám nastřílel 42 bodů a vlastně to vypadalo, že si může dát koš, kdykoliv si zamane. Nás na tom může snad jen potěšit, že to byl jeho první zápas v prales lize a že ho ValMez vytasil právě proti nám. Svými smeči taky po dlouhé době zas aspoň někdo prověřil konstrukci košů, protože tohle od nás, aspoň do návratu Machyho, čekat nemůžete.

Ale čo bolo, to bolo a teď už zase koukáme dopředu. Rozhodující utkání sezóny 23. 3. ve čtvrtek příští týden v 19:30 doma proti Postřelmovu se blíží a k němu vlastně cílíme veškerou přípravu. Někdy o úspěchu celé sezóny rozhoduje jediný zápas, a ikdyž nejde o žádné play-off, jsou to pro nás kolikrát právě bitvy s Postřelmovem.

BK Mohelnice – ValMez 65:108 (6:27; 22:54; 42:81)

Body: Hauser 12, Junek 11, Mikulášek 11, Olbert 9, Drlík 9 Horneš 5, Teltscher 3, Hopjan 3, Vlk 2.

Šestky 26/20: Olbert 6/5, Mikulášek 6/5, Junek 5/4, Drlík 4/3, Hauser 2/2, Hopjan 2/1, Vlk 1/0.

Trojky 3: Horneš 1, Telstscher 1, Junek 1.

Sííí ya pod bezednými koši,

reportér a fanoušek kníže Valerij Kostjušenko