Muži vydřeli výhru v Šumperku a postupují do bojů o první až šesté místo

Muži vydřeli výhru v Šumperku a postupují do bojů o první až šesté místo

Kategorie: Články | 2021 | Muži

Hrát na šumperském tyršáku plném domácích očkovaných fanoušku nikdy nebyl a není žádný med a to ani v případě, že jste favorit a hrajete proti mladým puškám z béčka, které se chtějí ukázat a třeba zabojovat o nominaci do prvního týmu. Rychlá obrana a svižný útok dělají mohelnickému pomaloběžnému dieslu vždycky problém. Chvíli nám trvá, než se dostaneme do otáček, ale poté už házíme jeden kvalt za druhým a jedeme, co to dá.

Stejně tak tomu bylo i tentokrát. Výšková a váhová převaha pivotů, chytře doplněná o rychlejší forwardy na rozehře, tvořila ten správný mix na šumperskou palubovku. Po rychlém nástupu domácích jsme se trpělivou podkošovou hrou dostávali do tempa a postupně převzali otěže zápasu.

Z vývoje skóre by se mohlo zdát, že se zápas odvíjel v poklidu a míru všech zúčastněných. Opak byl však pravdou. Kdo kdy byl v Šumperku na basketě tak ví, že pro domácí není žádný zápas ztracený a výška skóre absolutně nerozhoduje o nasazení hráčů ani trenérů. Bouřlivá atmosféra nebyla jenom v hledišti, ale i na hřišti a lavičkách obou týmů. Napřed dostal technickou chybu za blbé kecy domácí trenér, následně jeden z hráčů hostí. Nervy byly na pochodu. Začátkem čtvrté čtvrtiny stáhli domácí náš třináctibodový náskok na rozdíl jednoho bodu (57:58)…TIME!!! Krátká porada v oddechovém čase, uklidnění nervů…tento zápas si přece nenecháme vzít.

Šumperská taktika v těchto případech je nám známá. Agresivní obrana, press na rozehru, zdvojování. Pro nás nic příjemného, avšak tento styl hry je velice fyzicky náročný a pokud se nehraje dokonale a rychle, vznikají okénka pro brejky potažmo přečíslení. A přesně v tomto momentě jsme se bodově opět chytli a vrátili se do zápasu. Na rychlý sled našich košů již soupeř nestačil reagovat. Soupeřova frustrace rostla stejně jako rozdíl ve skóre. Poslední letošní soutěžní zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce 65:85 (9:16; 23:35; 43:56).

Šumperským mladíkům děkujeme za výkon, na mohelnický skalp si však budou muset nejméně rok počkat.

Body v zápase: Friedl Robert 23, Mikulášek Radek 19, Hauser Tomáš 15, Macháček Jan 11, Ambrož Zdeněk 8, Drlík Martin 7, Slepička Zdeněk 2, Vlk Šimon a Miketa Petr bez bodu.

Šestky celkem (14/25; 56 %): Vlk 0/4, Friedl 4/6, Macháček 4/8, Mikulášek 5/5, Hauser 0/1, Drlík 1/1.

Trojky (celkem 3): Friedl 1, Macháček 1, Hauser 1.

Hezké svátky za tým mužů přeje,

kapitán a trenér Tomáš Hauser.