Muži - Vyšťavení, ale zocelení

Kategorie: Články | 2022 | Muži

Tak další zápas, na který jsme vyrazili pouze se základní pětkou. S blížícím se koncem sezóny sestava řídne jak kosti důchodcům a my nedobrovolně testujeme naši fyzičku. Naproti tomu Zlín nastoupil s 10 hráči, leckdy i o 20 let mladšími, a tak se asi očekával jednoznačný průběh, kdy nás mlaďoši postupně utahají. Konečný výsledek 71:56 tak možná vypadá, ale vězte, že ve Zlíně krom košů padaly chvílema i bobky.

Celý první poločas jsme nenechali Zlín utéct na víc jak 10b a ve 3. čtvrtině jsme pak hryzly. Po poločasové pauze nám obvykle vychladne diesel a my na palubovce škytáme, ale tentokrát jsme soupeře přejeli 20:13. Našupali jsme nějaké trojky, brejky a po Edově koši s faulem šli i do vedení. Domácím se začaly trencle barvit na hnědo, okamžitě reagovali time-outem, ale i tak jsme následný tlak ustáli a do poslední čtvrtky nastupovali na dostřel jednoho koše. Možná bysme dokázali zápas i vyhrát, ale to by scénář museli napsat Sekora nebo Němcová, aby to jak v pohádkách skončilo dobře. Zlínský příběh ale vypadal spíš na nějakou škodolibost od Stephena Kinga, protože ačkoliv nám rozhodčí před zápasem slibovali pomoc, tak v poslední čtvrtině posadili Olbiho za 5. faul na střídačku a my dohrávali ve čtyřech. Z tribuny fanoušků sice sympaticky zaznívalo, ať nás nechají dohrát zápas v pěti, aby byla koncovka ještě dramatická, ale rozhodčí se zlomit nedali. Navíc Zlín pak ani během power-play nepovolil s pressingem po celém hřišti, se kterým se nás snažil od 2. čtvrtiny utahat. Každý z nás jsme měli po celou dobu svého osobního strážce, na konci chvílemi i dva, že jsme si všichni připadali obletovaní jak Whitney Houston. V zápase pak škoda promarněných snadných bodů, kdy nedáme několik samostatných nájezdů na koš, ikdyž to asi bude následek vyčerpání.

Celkově to rozhodně nemá být kritika našeho výkonu, rozhodčích nebo Zlína za pressing, jako spíš vlastních řad za komickou docházku. Slabou účast na tréninku i v zápasech řešíme opakovaně a celkem si playeři koledujete....dostanete na hlavu GoPro a bude se po Muglitz promítat, co každý dříč místo basketu provádíte. Ono takovým těm klasickým výmluvám, jako že chce teta pomoct uhníst těsto, hledám babičce pletací jehlu, která ji spadla za ledničku nebo že mi křeček snědl kecky, taky totiž nejde věřit do nekonečna.

Snad se ve čtvrtek 9.3. v 19:30 doma proti ValMezu konečně sejdeme ve větším počtu a třeba se, jak říká Mikulda, i ztopoříme!

Zlín B - BK Mohelnice 71:56 (21:14; 38:28; 51:48)

Body: Hauser 16, Mikulášek 13, Drlík 10, Teltscher 9, Olbert 8

Šestky 8/5: Drlík 2/2, Olbert 2/2, Teltscher 2/1, Olbert 2/0

Trojky 3: Hauser 2, Mikulášek 1

Sííí ya pod bezednými koši

Kapitán Tomáš Hauser

P.S.: Na dálku ještě do Zlína zdravíme Miloše Ondillu, který nás jakožto odchovanec mohelnického basketbalu ve své druhé domovině chodí na zápas poctivě podporovat. Díky za kotel, Miloš, a příště sebou přibal prosím tě i kecky....do sestavy se vlezeš a my si ty tvoje trojky pamatujeme:)