Muži zahájili sezónu úspěšně!

Muži zahájili sezónu úspěšně!

Kategorie: Články | 2021 | Muži

Středomoravskou ligu mužů zahájilo v Mohelnici derby s Postřelmovem. Vynucená roční covidová přestávka byla na lavičce domácích znát, protože tolik natěšených hráčů se na hřišti dlouho nesešlo. S nadsázkou jsme mohli hrát na dvě pětky jako v mini žákovských kategoriích. Zápas a vstup do sezóny jsme však brali vážně a nepřipouštěli si nic jiného než výhru. Věkový průměr, a i síla lavičky nám hráli do karet, takže taktika zněla jasně. Hrát rychlý a kombinační basket s agresivní obranou a co nejvíce těžit z případných brejků.

Po vlažnějším rozjezdu a pár nepřesnostech se naše hra začala postupně dostávat do obrátek. Jistá hra v obraně, a především obranný doskok nám popohli překonat počáteční nervozitu v útoku a vykompenzovat několik nepřesností v zakončení. Pravidelnou rotací všech hráčů se nám dařilo držet poměrně vysoké tempo hry a od první čtvrtiny bod po bodu navyšovat skóre až na konečných 81:53 (5:10; 31:20; 53:32).

Sezónu jsme tedy odstartovali úspěšně, teď se jen co nejdéle udržet na vítězné vlně. Příští dvě utkání hrajeme venku v Olomouci na Dukle a s SK UP a to už bude jiné kafe!

Body v zápase: Mikulášek Radek 15, Friedl Robert 13, Hauser Tomáš 12, Miketa Petr 11, Oliva Roman 10, Kopp Lukáš 9, Kučera Petr 5, Macháček Jan 4, Hybler Jan 2, Ambrož Zdeněk bez bodu.

Šestky celkem (5/11; 45 %): Hybler 0/2, Oliva 0/2, Macháček 2/2, Mikulášek 2/2, Kučera 1/2, Miketa 0/1.

Trojky (celkem 10): Oliva 2, Friedl 1, Mikulášek 1, Hauser 2, Miketa 3, Kopp 1.