Národní finále U11 dívek s mohelnickou účastí

Národní finále U11 dívek s mohelnickou účastí

Kategorie: Články | 2021 | U11

Mohelnické družstvo děvčat kategorie U11 má za sebou sezónu, o které se nám na začátku září ani nesnilo. V Moravskoslezské oblasti holky obsadily první místo s pouhou jednou porážkou a dvěma, kvůli covidu, kontumovanými zápasy. Zbývajících 25 zápasů holky vyhrály. Už za to jim patří obrovská pochvala a ocenění jejich snahy a píle na tréninku. Navíc se nám podařilo našimi výkony a stále dobrou náladou zlákat k basketu další hráčky, které se postupně a velice rychle do týmu zapojily. V současné době to tedy znamená, že v této věkové kategorii holek 2010-2012(13) aktivně trénuje a jezdí na zápasy 16 děvčat z Mohelnice a okolí.

Třešničkou na dortu a největší odměnou, co holky mohly dostat, byla účast na Národním finále U11 dívek v Děčíně, 29.4.-1.5. Je to velká akce, mistrovství republiky, které se účastní nejlepších 12 týmů z celé ĆR, které si účast vybojovaly postupem z kvalifikací. Jsme prvním dívčím basketbalovým týmem v Mohelnici, komu se to povedlo a to už nám nikdo nevezme. Holky sice nevyhrály, ale odehrály zápasy na hranici svých možností. Získaly velké množství zkušeností, které jistě zúročíme v dalších letech. Už teď z toho těžíme a podařilo se nám mimo jiné v půlce května na turnaji v Olomouci porazit družstvo OSK Olomouc.

V Děčíně holky hrály ve složení: Lenka Činčarová, Nela Drlíková, Eliška Dudková, Adéla Kárová, Elena Králová, Sofie Kunertová, Nina Langrová, Simona Nejedlá, Linda Nejezchlebová, Daniela Pallová, Denisa Pallová, Tereza Přichystalová, Berenika Ševčíková.

Body v Děčíně: Kárová 37, Nejezchlebová 32, Nejedlá 14, Dudková 8, Činčarová 5, Langrová 4, Králová 2, Pallová Daniela 2, Přichystalová 2, Drlíková, Kunertová, Pallová Denisa, Ševčíková.

Trenérka Lenka Kárová, asistent trenéra Martin Ševčík.