Přerov v Mohelnici narazil aneb zázraky se dějí

Přerov v Mohelnici narazil aneb zázraky se dějí

Kategorie: Články | 2021 | Muži

To máte tak, celou sezónu vám to šlape, takřka bez zaváhání kráčíte za vysněným postupem do druhé ligy. A tu najednou jedete na zápas do Mohelnice, která je v play off zatím bez vítězství. Jednu dvě opory necháte doma, vezmete juniory, to přece nemůžete prohrát. Nastoupíte na palubovku, odehrajete dvě tři minutky, no a pak se vám ten plán začne bortit jako domeček z karet. Jedna technická, druhá technická a jeden pivot jde do šaten, třetí technická a soupeř jede jak fretka. Sebevědomí na nule, úspěšnost střelby na nule, koncentrace žádná, brbláte s rozhodčími, prohráváte o dvacet a jste v pytli.

Na druhé straně hřiště se vám naopak sejde úplně všechno. Dojdou hráči, kteří mají natrénováno a mají chuť. Není vás jenom šest nebo sedm veteránů, ale lavička je plná pitbulů, kteří se chtějí rvát a sežrat každý balon. Nemáte co ztratit, můžete jenom překvapit. Odehrajete dvě tři minutky a zjistíte, že to jde. Sebevědomí jede strmě nahoru, úspěšnost střelby dobrá, nájezdy, doskoky, souboje pod košem, celý tým šlape jako hodinky. Všem se daří. Soupeř vám podal prst a vy mu uhryznete ruku až po rameno. Basket v celé své kráse.

Prostě se nám zase jednou povedl hodně pěkný a hluboký zářez. Povystrčit růžky a seřezat prvního v tabulce. Ani nechci domýšlet, jak by to vypadalo, kdybychom takto hráli celou sezónu ;-).

Vybojovaná a zcela zasloužená výhra 85:56 (16:12; 39:27; 64:42) si vyžádala víc než jedno pivko!

Body v zápase: Mikulášek Radek 17, Oliva Roman 15, Friedl Robert 12, Hauser Tomáš 9, Drlík Martin 8, Kopp Lukáš 8, Faltus Ivo 6, Macháček Jan 5, Ambrož Zdeněk 5.

Šestky celkem (17/37; 46 %): Oliva 4/8, Friedl 1/2, Macháček 2/4, Ambrož 3/8, Mikulášek 3/3, Faltus 0/1, Hauser 0/3, Drlík 0/1, Kopp 4/7.  

Trojky (celkem 6): Oliva 1, Friedl 1, Macháček 1, Mikulášek 2, Hauser 1.

Trenér Tomáš Hauser