První turnaj dívek U11 - Plyšákov 2021

První turnaj dívek U11 - Plyšákov 2021

Kategorie: Články | 2021 | U11

O víkendu 10. - 12. září jsme se s dívčím družstvem U11 zúčastnili basketbalového turnaje nejmladších minižákyň Plyšákov v Olomouci. Na turnaj se sjelo 9 družstev z celé republiky, od Prahy až po Ostravu. V konkurenci těchto velkých měst a klubů neměly naše nejmladší holky, které se vlastně až letos skládají do družstva, moc šancí uspět. Z šesti absolvovaných zápasů jsme nakonec všechny prohrály, s vítězným družstvem z Pardubic na skóre i na výkon, ale třeba s pražským HB nebo Blanskem jen na skóre. Výkonem jsme těmto soupeřům byly vyrovnaným partnerem. 

Chtěla bych strašně moc ocenit nasazení, výkon a bojovnost našich holek, které nevypustily jediný míč, bojovaly ze všech sil a zápasy nevzdávaly ani za nepříznivého výsledku. Byla to pro nás všechny obrovská škola, získaly jsme spoustu zkušeností, které zajisté v dalších zápasech zúročíme. Odměnou všem byly čokoládové medaile a slíbená zmrzlina v Lošticích U Lišky. To zalepí všechny rány a bolístky a pomůže zapomenout na všechny slzičky a trápení.

Naše nejstarší Lindu a Ráchelku chválím za obrovskou bojovnost v obraně (Ráchy) a rychlé protiútoky a nastřílené koše (Lindu). Ty, co už něco odehrály, Adélku a Ninušku, za bojovnost v obraně i v útoku s často staršími, většími a silnějšími soupeřkami a taky jejich vstřelené koše. Lenču za obranu pod košem, která nebyla snadná a určitě hodně bolela a Aničku za odhodlání porvat se se staršími (Áňa opravdu překvapila, nemluvila, bránila, útočila a hrála tak, jak ještě nikdy). Pro Berču, Denču a Dádu to byly cenné minuty na hřišti, cenné zkušenosti a zjištění, že soupeře zvládnou ubránit. Otrkaly se a v dalších zápasech to bude znát a vidět.

Ještě jednou velký dík všem holkám, rodičům za pomoc s odvozem, motivací, fandění a vůbec všechno okolo. Bez nich by to taky nešlo :-)

Trenérka Lenka Kárová

...fotky z turnaje viz naše galerie