Strašidelná čtvrtina v zápase mužů

Kategorie: Články | 2021 | Muži

V tomto halloweenském nebo chcete-li dušičkovém čase sehráli muži domácí utkání s prvním celkem tabulky a adeptem na postup, kterým je družstvo TJ OP Prostějov. I přes důležitost utkání se domácím nepodařilo zmobilizovat síly. Lavička potýkající se velkou absencí, marodkou, a hlavně chabou morálkou vypadala žalostně. V kýžený den se na palubovce sešlo sedm statečných s věkovým průměrem 38 let.

Zapas odstartoval po úvodním hvizdu a začal stylově opravdu hororově. Zatímco nám z koše vypadávaly stoprocentní střely, jisté šoupáky i podkošové doskoky, tak soupeři padla kdejaká zahozená knedla. Domácí borci se ne a ne chytnout. Nic nebylo platné mohutné a neúnavné povzbuzování domácích fanoušků a jejich nápadité choreo. Schylovalo se k historickému trapasu. Dvě minuty před koncem první části na světelné tabuli totiž svítilo skóre 0:16. Vysvobození přinesl až oddechový čas domácích, při kterém si Lukáš Kopp zřejmě lokl svého zázračného ionťáku a hned z následující rozehry poprvé za domácí skóroval. Od této chvíle se začalo hrát jakž takž normálně.

Prvotní štěstí a nasazení nemohlo Prostějovu vydržet celý zápas a zákonitě musel přijít útlum, a tedy i prostor pro domácí šutery. Postupnou a trpělivou hrou se podařilo stáhnout šestnáctibitové manko na rozdíl pěti bodů (osmá minuta třetí čtvrtiny 43:48). A pak…už nám došly síly. Přišla šnůra deseti ztrát a z nich plynoucích brejků a bylo po zápase. Poslední nehezká čtvrtka už se dohrávala jenom z povinnosti až na konečných 61:73 (9:20; 27:40; 45:63).

Druhou polovinu základní části jsme tedy nezačali moc šťastně a pokud si chceme udržet postupové třetí místo do finálové části soutěže, budeme se muset příští zápas v Postřelmově jinak snažit.

Body v zápase: Friedl Robert 24, Kopp Lukáš 11, Hauser Tomáš 10, Drlík Martin 6, Macháček Jan 5, Miketa Petr 5 a Slepička Zdeněk bez bodu.

Šestky celkem (6/10; 60 %): Friedl 2/2, Macháček 0/2, Hauser 1/2, Drlík 2/2, Kopp 1/2.

Trojky (celkem 5): Macháček 1, Hauser 3, Miketa 1.