Streetball v Novém Jičíně

Streetball v Novém Jičíně

Kategorie: Články | 2020 | Ostatní

V sobotu 12. 6. 2021 se naše hráčky a hráči zúčastnili streetballového turnaje v Novém Jičíně. Za Mohelnici jsme dali dohromady tři týmy ve složení. Tým Stařešiny: Dvořáčková, Grünwaldová, Strouhalová, Nosková. Tým Legendy: Horáková, Macháčková, Motejzíková, Kučerová. Tým Swageři: Gürbüz, Macháček, Rudolfová, Zapletal.

Vzhledem k počtu přihlášených týmů v jednotlivých kategoriích vytvořili organizátoři dvě skupiny po šesti týmech, a to společně pro chlapce, dívky i smíšená družstva hráčů narozených v letech 2007 až 2009. Pro naše hráčky to mnohdy znamenalo sehrát přetěžká utkání s o rok staršími chlapci. Pro smíšený tým Swagerů byl věkový rozdíl dokonce dvouletý, což bylo na předvedené hře, a hlavně výsledcích samozřejmě znát. Nepřijeli jsme však, abychom někde skuhrali v rohu a dali svou kůži lacino. Přijeli jsme si hlavně zahrát a užít si zase pod dlouhé době basketbal, takže hlavy navrch a šlo se bojovat.

Čistě dívčí týmy měly i přes obrovskou snahu a bojovnost velké problémy se v chlapecké konkurenci prosadit a oba skončily ve svých skupinách bez bodu. I přesto holky sehrály hodně dobré a tvrdé zápasy, kdy starší kluci měli co dělat, aby ukojili svá ega a naše děvčata porazili. Tým Stařešin nevídaně potrápil zejména tým Čtyři kokosy, se kterým jenom smolně prohrál rozdílem jediného bodu. Tým Legend zase ve své skupině podlehl po vyrovnaném boji dívčímu týmu Bruntálské dračice, a hlavně po ukrutném boji ztratil body v zápase se Řvouny, který se rozhodoval až v rozstřelu, kdy naše děvčata už neměla sílu ani dohodit na koš.

Vzhledem k charakteru turnaje a složení jednotlivých družstev se organizátoři dodatečně rozhodli vyhodnotit a ocenit čistě dívčí družstva. Tým Legend tak vzhledem k výsledkům obsadil třetí místo a tým Stařešin sehrál zápas o první místo s Bruntálskými dračicemi z druhé skupiny. Ve velice vyrovnaném a napínavém zápase, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, holky prohrály košem deset sekund do konce a ve zbývajícím čase již nedokázaly výsledek srovnat nebo otočit. V konečném zúčtování tak braly krásné druhé místo.

Velice sympatický výkon v turnaji předvedlo naše nejmladší ale o to bojovnější smíšené družstvo Swagerů, které dokázalo ve skupině urvat dvě vítezství. Bohužel to nestačilo na postup do dalších bojů o ceny v kategorii chlapců a díky svému smíšené složení nemohlo bojovat ani v čistě dívčím play-off. Hold každý den není posvícení. Ta dvě vítězství a předvedená hra byla dostatečnou náplastí a oceněním.

Mohelnický basketbal se prezentoval hezkými výkony a zanechal tak v Novém Jičíně viditelnou stopu na basketbalovém kolbišti. Fotografie z turnaje najdete v naší galerii.

Petr Kučera

trenér BK Mohelnice