Turnaj dívek kategorie U14 – MoheBa 2022

Turnaj dívek kategorie U14 – MoheBa 2022

Kategorie: Články | 2021 | U14

Poslední akcí sezóny 2021/22 pro dívky kategorie U14 byl domácí turnaj MoheBa 2022, který pravidelně pořádáme každý rok pro všechny naše kategorie. Pro dívky U14 vyšel na poslední květnovou sobotu 28. 5. 2022.

Turnaje se zúčastnila čtyři družstva. Kromě domácích do Mohelnice přicestovala děvčata z Havířova, Blanska a tradičně také z nejbližší Olomouce. Herní systém turnaje byl klasicky každý s každým, takže v celkovém počtu šesti zápasů se postupně mezi sebou utkala všechna družstva.

Hlavní myšlenkou turnaje byla snaha se na závěr sezóny potkat a v přátelské atmosféře si zahrát pár zápasů, při kterých nebude kladen až takový tlak na výsledek. Ambici za každou cenu vyhrát měl nahradit spíše herní projev a zapojení všech hráček týmu. V případě Mohelnice především nových holek, které s basketem začaly tuto sezónu, nebo v jejím průběhu nedostávaly tolik prostoru.

A průběh turnaje? Co jsme si předsevzali, se do puntíku vyplnilo. Tým Olomouce turnajem prolétl bez ztráty kytičky jako uragán, zato ostatní tři družstva sehrála vyrovnaná utkání, při kterých rozhodoval opravdu každý koš. Při závěrečném zúčtování (tabulka s výsledky viz níže) totiž vyšlo najevo, že se vyplatí bojovat do poslední sekundy zápasu, že záleží na každé střele, trestné šestce nebo šťastném hodu z poloviny hřiště za znění klaksonu.

Stalo se totiž přesně to, co se občas na takových turnajích stává, že tři vyrovnaná družstva se porazí vzájemně mezi sebou. Každý má jednu výhru a o konečném pořadí rozhoduje tak zvaná minitabulka výsledků ze vzájemných zápasů těchto soupeřů. Sečtou se dané a obdržené koše/body a výsledek těchto +/- bodů určí konečné pořadí. Nejinak tomu bylo i tentokrát, a i když je výsledek hodně těsný, bylo rozhodnuto: 1. OSK Olomouc, 2. BK Blansko, 3. BK Mohelnice, 4. BK Havířov.

Tak jak bylo řečeno v úvodu, chtěli jsme uspořádat přátelský turnaj, hlavně se potkat a u toho si zahrát basketbal. Prim měla hrát snaha, dobrá nálada a pozitivní emoce, výsledky byly tentokrát až na druhém místě. Proto jsme při vyhlášení výsledků a pořadí týmů v turnaji udělali oproti zvyklostem malou změnu. Nerozdávali jsme žádné poháry a medaile, nevolili jsme All Star tým, prostě jsme si ten život jen trochu osladili :-).

Velké díky všem týmům za to že přijely a doufáme, že si to i užily a velké díky mohelnickým maminkám za perfektní pekařskou a cukrářskou práci a díky všem ostatním, co se na turnaji nějak podíleli.

Petr Kučera, předseda a trenér.

Fotky z turnaje viz naše fotogalerie.

Výsledky jendotlivých zápasů a konečné pořadí týmů zde: