Turnaj dívek MoheBa 2021

Turnaj dívek MoheBa 2021

Kategorie: Články | 2021 | U14

V netradičním prázdninovém termínu se v sobotu 31. 7. ve sportovní hale SPŠE/OA konal turnaj dívek kategorie U14 MoheBa 2021. Navzdory obavám se do turnaje kromě BK Mohelnice přihlásila družstva z Blanska, Bruntálu, Olomouce a Zlína, a to v poměrně početných sestavách. Ukázalo se, že holky jsou po covidové pauze natěšené a basket chtějí hrát i o prázdninách.

Program dne byl poměrně nabytý. Systém turnaje každý s každým předepisoval desetizápasový maraton se čtyřmi zápasy pro každé družstvo. Výsledné zúčtování ukázalo, že nejlépe připravená byla družstva Olomouce a Zlína, která přesvědčivě obsadila první a druhé místo. Olomouc bez ztráty kytičky celý turnaj vyhrála a Zlín byl s jedinou porážkou druhý.

Napínavý souboj, který určil pořadí na třetím až pátém místě, pak proběhl mezi Mohelnicí, Bruntálem a Blanskem. Každé družstvo mělo jednu výhru a o konečném pořadí musela rozhodnout minitabulka. Zde se ukázalo, jak je každý koš a každý bod v zápase nesmírně důležitý a jak se vyplatí makat vždy až do zaznění závěrečné sirény. Následný výpočet celkového skóre ze vzájemných zápasů těchto tří soupeřů totiž dosadil na třetí místo Bruntál (výsledné skóre +7), čtvrté Mohelnici (výsledné skóre +3) a paté Blansko (výsledné skóre -10).

Při závěrečném hodnocení a poděkování trenérům družstev a rozhodčím byla vyhlášena i nejlepší pětka celého turnaje, do které byly nominovány následující hráčky:

  1. Sára Součková (OSK Olomouc)
  2. Martina Pařízková (SKB Zlín)
  3. Adéla Kutrová (SK Bruntál)
  4. Nikola Ježová (BK Blansko)
  5. Amálie Šamořilová (BK Mohelnice)

Holkám ještě jednou gratulujeme, klubům přejeme mnoho úspěchů a výher v nadcházející sezóně a všem ostatním hezký zbytek prázdnin a na viděnou zase někdy na basketě v Mohelnici ;-).

Fotky z turnaje najdete v naší galerii.