Turnaj o rotační pec v Přerově 2021

Turnaj o rotační pec v Přerově 2021

Kategorie: Články | 2020 | U14

Mohelnická děvčata U14 se v neděli 20. 6. vydala na turnaj dívek kategorie U15 do Přerova. Šlo o první turnaj a také první ostrá utkání letos vůbec. V průběhu celého parného dne nás čekal nabytý program v podobě čtyř zápasů se soupeřkami z Ostravy, Bruntálu, Zlína a Přerova.

Hned od prvního rozskoku v zápase s Ostravou šlo znát, že se jednak jedná o turnaj o rok starších holek a druhak, že jsme téměř rok nehráli soutěžní zápas. Faktem také je, že proti nám nenastoupila žádná ořezávátka, ale holky z kvalitních týmů, které jedou naplno a nevzdají jediný souboj o míč.

Ambice našeho týmu jsme tedy upravili okolnostem. Zahrát si, nabrat zkušenosti, poučit se z chyb jak vlastních, tak soupeřových a nechat se inspirovat hrou zkušenějších holek.

Detailní výsledky jednotlivých zápasů a individuální střelecké úspěchy nechme stranou. Všechny čtyři zápasy jsme prohráli, z toho dva rozdílem třídy a dva rozdílem nasazení a bojovnosti. Zápasy se Zlínem a Přerovem byly hratelné a kdybychom jen z poloviny plnili domluvené pokyny, a hlavně dali všechny jasné koše, tak bychom je vyhráli.

Při pohledu do zrcadla si musíme přiznat, že holky odvedly proti starším soupeřkám výkon, odpovídající jejich aktuální formě a herním dovednostem. Nejvíce nás trápí efektivita střelby, doskok a zbytečné ztráty. Na tom musíme do příští sezóny zapracovat.

Palec nahoru a úsměv za odvahu a účast! Čtyři prohry neznamenají konec světa. Fotky z turnaje viz naše galerie.

 

Trenér

Petr Kučera