U15 základní část nadregionální ligy, skupina F

U15 základní část nadregionální ligy, skupina F

Kategorie: Články | 2020 | U15

V domácím prostředí přivítali hráči BK Mohelnice v sobotu 26.9. družstvo TBS Přerov. Naši hráči se dokázali vyrovnat s tvrdou hrou fyzicky zdatnějších hráčů soupeře, přehrávali je rychlými protiútoky a kombinační hrou celé pětky. Vítězství 69 : 46 bodům bylo zcela zasloužené.

V neděli 27.9. přijel do Mohelnice favorizovaný tým Slavie Kromeříž a hrál se oboustranně opravdu dobrý basketbal. V prvním poločase se projevovala výšková i fyzická převaha soupeře, která byla rozhodující zejména v podkošových soubojích. Ve druhém poločase se více dokázali prosazovat naši hráči zejména při střelbě ze střední vzdálenosti a úspěšné byly i trojkové pokusy. Dařilo se ve střelbě za 3 body zejména Petrovi Vaňourkovi, který dal za celý zápas šest trojek. I přes zlepšení našich hráčů ve druhém poločase se ale z celkového vítězství radovali hosté z Kroměříže, kteří zvítězili 89 : 73 bodům.

Střelecky byli v obou zápasech úspěšní: Adem Gürbüz 56, Petr Vaňourek 44, Martin Pur 16, Jan Zapletal 14, Petr Linhart 4, Robin Petřivalský 3, Štěpán Hampl 2, Lukáš Rolinc 2 a Michal Hošek 1 bod.

Ing. Milan Brádler