Účast dívek U14 na Easter Tournament v Ostravě

Účast dívek U14 na Easter Tournament v Ostravě

Kategorie: Články | 2021 | U14

Mohelnická děvčata kategorie U14 se velikonočního turnaje v Ostravě opravdu jenom zúčastnila. O nějakém sportovním výkonu nemůže být bohužel ani řeč. Vyjma jednoho zápasu s Bánskou Bystricou, kdy jsme chtěli hrát basket, jsme byli v ostatních utkáních více méně pasování do role statického diváka a kolem nás se hrálo, doskakovalo a střílelo o sto šest.

Turnaj nás zkrátka nezachytil ve formě a vůbec nám nesedl. Cvičení, která jsme před turnajem pilně trénovali, jako by se z hlavy vykouřila. Nožičkám se nechtělo běhat, ručičkám se nechtělo driblovat a přihrávat. Podtržením špatné formy byl také neúspěch v dovednostních soutěžích (driblink, šestky a střelba). Ani jedna z našich hráček se na bedně neumístila. Vrcholem zmaru byl poslední zápas se Sadskou, kdy jsme za celé utkání dokázali vstřelit jeden jediný koš a jednu šestku.

Abychom nehledali za vším jen negativa, tak pozitivní bylo zejména to, že hráčky ani na chvíli neopustila dobrá nálada. I ve chvílích absolutního nezdaru jsme se snažili navzájem podporovat a bojovat. Nakonec při přebírání diplomu za předposlední desáté místo převládaly na tvářích hráček úsměvy. Suma sumárum za basket by to byl palec dolů, ale za teambuilding, soudržnost a pospolitost palec nahoru.

Fotky z akce naleznete v naší galerii.

Basketu zdar trenér Petr Kučera