Vánoční den basketu 2021

Vánoční den basketu 2021

Kategorie: Články | 2021 | Ostatní

Posledním letošním počinem našeho klubu pod bezednými koši byl Den basketbalu, který dostal přízvisko Vánoční. V neděli 19. 12. se všechny baskeťácké kategorie (samozřejmě za dodržení všech aktuálních protiepidemických pravidel) sešly, aby sehrály přátelské utkání se stejně vánočně naladěným soupeřem.

Pro kategorii U9/U10 složenou převážně z kluků, kteří s basketem začali v průběhu letošního podzimu, to byl vůbec první zápas v jejich basketbalové kariéře. Soupeřem jim byla přípravka stejně nadšených kluků a holek z Přerova. V pohledném zápase, který prozatím nestačil být poznamenán žádnou taktikou, a ve kterém byli hráči hnáni ryzí touhou dát koš, se střídal jeden útok za druhým. Každý koš byl mohutně oslavován stejně jako neúspěšný pokus. Na konci zápasu, který dopadl příznivě 58:10 pro Mohelnici, všem bylo líto, že už je konec.

O poznání zkušenější děvčata kategorie U11 si domluvila zápas se svými nejbližšími soupeřkami z OSK Olomouc. V zápasech oblastního přeboru naše děvčata zatím dominují bez porážky, takže bylo potřeba se také potkat s trochu silnějším soupeřem. Náš tým nebyl v úplně kompletní sestavě. Za chybějící opory tak zaskakovaly mladší a méně zkušené spoluhráčky. V napínavém a vyrovnaném zápase jsme statečně drželi krok, i když jsme o několik košů zaostávali. Snaha a bojovnost nám nechyběla, bohužel nás olomoučačky předčily hlavně v efektivitě a kombinační hře. Zápas tak zaslouženě vyhrálo OSK v poměru 44:67. Motivace do nového ruku je teda jasná, makat a zase jenom makat.

Holky kategorie U14 sehrály přátelák se staršími kámoškami U15 z Přerova. Na mohelnickou střídačku usedla i děvčata, která začala s basketem letos a byla to pro ně vlastně první zápasová zkušenost. Samozřejmě jsme se chtěli poprat o co nejlepší výsledek a vyhrát, ale také jsme chtěli, aby svou porci minut dostala úplně každá hráčka. Ještě po třetí čtvrtině to vypadalo na fantastický výsledek, protože jsme s Přerovem drželi krok 49:52. Pak se ale naplno projevila síla střídačky a nezkušenost našich novicek. Přerov trošku přišlápl plynový pedál a šel do trháku. Konečný výsledek 51:80 vypadá přesvědčivě, ale kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby nebyly ty Vánoce ;-).

Hoši kategorie U15 zavzpomínali na staré časy a sešli se v improvizované sestavě včetně hráčů (Adem Gürbüz a Petr Vaňourek), kteří před sezónou odešli za štěstím do Ostravy. Přátelák se šumperskými kluky kategorie U17 tak dostal úplně jiný náboj. Ambice zahrát si vánoční přáteláček nabyla obrysů pojďme zkusit o dvě hlavy vyšší a deset kilo těžší šumperáky pořádně potrápit anebo porazit. Předváděla se tedy velice pěkná, rychlá a agresivní hra na obou stranách. Míč létal rychlostí blesku. Šumperk měl výškovou převahou pod koši, Mohelnice dominovala v rychlosti a těsné obraně. I díky početnější lavičce se podařilo domácím tento styl hry udržet a zápas zasloužené vyhrát 64:50.

Posledním zápasem dne byl generační střet mezi muži. Veteráni pod názvem Muži 40+ poměřili síly s mladšími, ještě herně aktivními Muži 40-. Již v týdnu před zápasem probíhaly na sociálních sítích různé dezinformační zprávy. Na veřejnost prosakovaly falešné soupisky z obou stran. Zkrátka taktická příprava a deptání soupeře, jak má být. O něco více jasno začalo být v momentě, kdy se účastníci mače začínali pomalu trousit po hale. Síla střídačky byla překvapivě na straně matadorů. Holt u starších ročníku je ještě na slovo chlapa spoleh. Když řeknu, že přijdu, tak přijdu i kdybych měl kašel a rýmu dohromady. Mladíků bylo poskrovnu a kdo ví, co by se ve finále dělo, kdyby jim nevypomohl dorost. Emotivní zápas plný adrenalinu dvou kohoutů na jednom smetišti nakonec TĚSNĚ vyhráli mladíci v poměru 66:62. Ale nutno podotknout, že veteráni se sešli opravdu po roce. Takže forma a muška byly notně zaprášené. Dva tři tréninky a mladí by neměli šanci.

Zvláštní poděkování patří všem, kteří se na přípravách akce podíleli. Hlavně děkujeme všem maminkám za vzorky cukorví a jiné pochutiny. Všem ostatním děkujeme za podporu a fandění v tomto roce a prosíme i o přízeň v roce následujícím.

Hezké svátky, štěstí a hlavně zdraví v novém roce přeje

za basketbalový klub předseda Petr Kučera.

Fotky z akce viz naše galerie.