Závěrečná 2022/2023

Závěrečná 2022/2023

Kategorie: Články | 2022 | Ostatní

Letošní klubová závěrečná sezóny 2022/2023 se kromě hraní fotbálku, přehazky, volejbalu, dalšího sportování a živého debatování o právě zakončené sezóně, nesla také v duchu vzpomínek. A to vzpomínek ne ledajakých, ale přímo výročních. Právě před 25 lety v roce 1998 vybojoval mohelnický basket na MČR v Písku v kategorii starších minižáků titul mistra republiky.

Z přiložené fotografie je patrné, že zatímco trenérský tým se sešel kompletní, z hráčů díky mnoha omluvenkám dorazilo jenom torzo. Ano, díky zubu času je již těžké rozeznat hráče od trenérů :-). Pro ty, co jste na pochybách, nejméně vrásčité obličeje jsou Tomáš Brádler, Pavel Pumprla a Marek Müller.

Nebyla to medaile ojedinělá, první ani poslední, ale byla zlatá, a to se cení. Navíc některým hráčům nastartovala docela úspěšnou basketbalovou kariéru :-))). Hold jednou za čas dokáže i takový malý klub jako jsme my, vystrčit růžky a mít úspěch v celorepublikovém měřítku.

Jedna sezóna skončila a další je již za rohem. Prázdniny utečou jako voda a od září se opět vrhneme do bojů pod bezednými koši. Bude to ve třech minižákovských kategoriích (U11 mix, U13 dívky, U13 kluci), jedno družstvo kadetek U17 a jedno družstvo mužů.

Tak ať se nám všem daří nejméně tak, jako letos.

Basketu zdar,

tým BK Mohelnice.

Fotografie níže: bývalí a současní hráči a trenéři BK Mohelnice - závěrečná 24. 6. 2023