Dvakrát prohra pro dívky U15 zdecimované marodkou

Kategorie: Články | 2022 | U15

Hned čtyři hráčky chyběly v týmu dívek U15, který čekaly poslední dva mistrovské zápasy v letošním roce, a na výsledku to bylo znát. Zbývající sestava, která také nebyla stoprocentně zdravá, dělala, co se dalo, nicméně na kýženou výhru to nestačilo.

V zápase s KP Brno jsme od začátku ztráceli hlavně fyzicky. Ačkoliv se nám v útoku kombinačně poměrně dařilo, trápila nás efektivita v zakončení. Agresivní doskok soupeřek a jejich rychlý přechod do útoku byl pro nás celý zápas smrtící. O výsledku zápasu tak bylo velice brzo rozhodnuto a nám začalo jít už jenom o dílčí úspěchy: povedená akce, střela za tři, nájezd do koše s faulem atp.

KP Brno – BK Mohelnice 92:27 (21:11; 53:15; 63:19)

Body v zápase: Rudolfová Taťána 18, Gürbüz Helena 5, Šafářová Anna 2, Veselá Karolína 2, Macháčková Barbora, Jořenková Eliška a Stárková Martina bez bodu.

Šestky celkem (2/7; 29 %): Gürbüz 1/2, Rudolfová 1/3, Stárková 0/2.

Trojky (celkem 3): Rudolfová 3.

Do Podolí u Brna jsme odjeli s tím, že nemáme co ztratit, můžeme maximálně překvapit. Bohužel máme trošku problém s ranním vstáváním a pomalejším rozjezdem, takže než jsme se nadáli, tak na výsledkové tabuli v poločase svítil dvacetibodový rozdíl ve prospěch podolaček. Od poločasu jsme však přidali na důrazu jak v obraně, tak v útoku a najednou jsme pro Podolí byli rovnocenným soupeřem. Skóre pro druhý poločas totiž bylo 40: 39 s tím, že poslední čtvrtinu jsme dokonce vyhráli. O tom, jak by zápas vypadal, pokud bychom byli v plné sestavě, můžeme už jen spekulovat u čaje a vanilkových rohlíčků.

Renocar Podolí – BK Mohelnice 84:64 (14:8; 44:25; 67:45)

Body v zápase: Rudolfová Taťána 39, Gürbüz Helena 15, Šafářová Anna 6, Nosková Amálie 4, Macháčková Barbora, Jořenková Eliška, Mekysková Eva, Kučerová Marie, Lávičková Adéla, Veselá Karolína a Stárková Martina bez bodu.

Šestky celkem (15/26; 58 %): Gürbüz 7/12, Rudolfová 8/14.

Trojky (celkem 3): Šafářová 2, Rudolfová 1.