Holky U15 – konec sezóny, střídavě oblačno, spíše zamračeno

Holky U15 – konec sezóny, střídavě oblačno, spíše zamračeno

Kategorie: Články | 2022 | Muži

Holky U15 sehrály v průběhu posledního březnového víkendu zbývající dva zápasy skupiny B žákovské ligy U15 s Loko Trutnov a Loko Liberec a tím završily soutěžní sezónu 22/23.

Realita je taková, že s extraligovými soupeři a výkonnostním basketem se bohužel nemůžeme srovnávat. Nemáme na to kvalitou ani kvantitou. Selekci a výběr neprovádíme, hraje každý, kdo má chuť. Zbývá nám tedy nadregionální liga (rozuměj hobby basket) potažmo liga, kde s bilancí třech výher a sedmi porážek letos končíme na předposledním pátém místě. Nemůžeme říct, že by to byl vyloženě propadák, ale žádná hitparáda to také není.

Ano, třetina našeho týmu jsou o kategorii mladší holky a třetina jsou začátečnice, nicméně vzhledem ke kvalitě soupeřů (se vším respektem k nim) jsme si mysleli, a určitě jsme i měli, na lepší umístění. Zkrátka a dobře je stále na čem pracovat a v čem se zlepšovat (musíme ale chtít).

K samotným zápasům. Oba zápasy jsme téměř jako přes kopírák prohráli rozdílem cca 20 bodů. Náš výkon byl opět z části ovlivněn marodkou, takže jsme do zápasu nenastoupili v top formě a sestavě. To je bohužel fakt. Jedním z faktorů je naše dlouhodobé herní rozpoložení a nastavení, kdy nejsme schopni věci z tréninku přenést do zápasu. To je věc, která nás dlouhodobě trápí, a ještě to bude asi chvíli trvat, než se v tom zlepšíme. Na tréninku nám to šlape a v zápase pak drhne. Když už se nadechneme k náporu a předvádíme dobrou hru, vydrží nám to jenom čtvrtinu, a to je prostě málo.

Dalším faktorem je to, že i přes velice dobrý individuální výkon Helči s Maruškou, nejsme schopni opakovaně do zápasu zapojit více hráček. Devadesát procent času v útoku se motáme na perimetru a nevyužíváme naše věže pod košem. Dvě hráčky máme sice bodově dvouciferné, ale zbytek paběrkuje daleko za nimi. Potřebujeme si půjčit míč a být nebezpeční ve více hráčích. Ono to pak bude těžší i pro soupeře. To jsou cíle do další práce do tréninku. Výsledky a body viz níže.

Soutěž nám sice skončila, ale sezóna pokračuje dál. Hned příští týden nás čeká tradiční mezinárodní Easter Tournament v Ostravě a v červnu pak domácí turnaj MoheBa 2023. Mezi tím si určitě dáme nějaký ten přáteláček. To by bylo, abychom někde nějakou výhru neurvali.

BK Mohelnice – Trutnov 52:72 (8:16; 21:32; 33:56)

Body v zápase: Gürbüz Helena 18, Kučerová Marie 18, Lávičková Adéla 8, Šafářová Anna 4, Jořenková Eliška 2, Mekysková Eva 2, Macháčková Barbora, Veselá Karolína a Stárková Martina bez bodu.

Šestky celkem (10/19; 53 %): Gürbüz 6/11, Kučerová 0/1, Lávičková 4/7.

Trojky (celkem 2): Kučerová 2.

BK Mohelnice – Liberec 47:65 (12:18; 21:36; 29:48)

Body v zápase: Kučerová Marie 21, Gürbüz Helena 16, Šafářová Anna 6, Lávičková Adéla 4, Macháčková Barbora, Jořenková Eliška, Mekysková Eva, Veselá Karolína a Stárková Martina bez bodu.

Šestky celkem (8/19; 42 %): Šafářová 4/8, Gürbüz 2/6, Mekysková 0/2, Lávičková 2/3.

Trojky (celkem 3): Kučerová 3.

Basketu zdar…