Hoši U12 - Pěkné vyrovnané mače v Lipníku…až do koncovky s „Grand Zero“

Hoši U12 - Pěkné vyrovnané mače v Lipníku…až do koncovky s „Grand Zero“

Kategorie: Články | 2022 | U12

Přichází jaro a s ním i snad poslední vlna „virózek“. Teda alespoň v našem týmu jsme větší absence letos neměli. A tak jsme museli povolat pár posil z našeho úspěšného mohelnického dívčího „mančaftu“. Ale kdo jel, nelitoval! Mohl si užít napínavý basket v atmosféře krásné „světlé“ vzdušné haly, kde si při troše fantazie mohl představit, že zápasy sledují i horolezci z veliké lezecké stěny!

Nabuzeni povedenými přáteláky z minulé neděle jsme se těšili na soupeře a zvědavě pokukovali, zda náhodou nebude absentovat jejich „superstar č.11“, na kterou jsme si moc dobře pamatovali z podzimu. Hráčů soupeře sice bylo početně podobně jak nás, ovšem lehce nahrbená postava mezi nimi nechyběla, tentokrát ovšem navlékla dres s matoucím číslem 0! S přívětivým domácím trenérem jsme se tedy alespoň domluvili, že tohoto hráče nenasadí na celou čtvrtinu.

První zápas se odehrával jako pěkná, divácky atraktivní a vyrovnaná bitva. Tomuto průběhu odpovídal i poločasový remízový výsledek 31:31. Po třetí čtvrtině jsme vedli o 2 body a ve 3. minutě závěrečné čtvrtky dokonce o 4! Pak ovšem nastoupil „Grand Zero“ a koncovku zápasu překlopil jednoznačně na stranu Lipníku. Sám nasázel 12 bodů a dalších 8 připravil pro své spoluhráče. Náš výkon v polátané sestavě bez pár opor byl ale uspokojivý a kluci si ho jistě užili.

Druhý zápas výrazně ovlivnila skutečnost, že většinu zápasu odpočívali Kuba Moťka, vzhledem ke své střevní viróze absolvované předešlý den, a také Tomáš Fuchs, kterého rozbolelo břicho v pauze mezi zápasy. Takže jsme nastoupili v minimálním možném počtu 10-ti „statečných“, navíc bez našich „plejmejkrů“, kteří v prvním zápase nastříleli nejvíc bodů.

Po „strašidelném“ úvodu, kdy jsme zřejmě byli duchem ještě na svačince v šatně a na hřišti byl jen „stín“ družstva z prvního špílu, jsme si přece jen rozvzpomněli, že jsme sem přijeli hrát basket. Po hrozivém výsledku 15:3 z první čtvrtiny se nám dařilo rozdíl ve skóre víceméně držet. Stejná pětka jako v úvodu třetí čtvrtinu dokonce vyhrála!

Už to vypadalo, že jsme „nahodili“ vychladlý diesel, běží 3. minuta závěrečné čtvrtky, skóre 44:32 vzbuzující naději, nadechujeme se k mocnému závěrečnému náporu … když v tom se opět ve stejný moment jako „deus ex machina“ zjeví „nula“ na zádech jednoho z lipnických dresů a „posílá“ naše naděje a „morál“ do nejhlubšího sklepení blízkého hradu Helfštýna :-(.

V koncovce zápasu už se hrálo na „jeden koš“ a výsledek se nafoukl do výraznějšího rozdílu. To nic nemění na tom, že jsme si po většinu času zahráli v Lipníku s rovnocenným soupeřem, se kterým jsme se mohli dobře popasovat jak v obraně, tak v útoku.

Se 49 nastřílenými body z prvního zápasu jsme navíc zůstali jen „na dohled“ našemu rekordnímu zápisu, který doufáme, že brzy přepíšeme!

Pár individuálních zmínek:

Střelecký příspěvek Kuby Moťky a Toma Fuchse z prvního zápasu nám v tom druhém určitě chyběl. Oba se zastavili až na dvouciferných číslech.

Pomyslné „žezlo“ musel tedy v druhém klání převzít někdo jiný. Není náhodou, že jím byl Franta Sedlačík, který tímto „podtrhl“ výrazný herní progres, který během zimy udělal. Navíc některé jeho individuální „manévry“ pod košem vypadaly opravdu „basketbalově“!

Bodově nadprůměrně se uvedl po menší zápasové pauze také Oskar Ozzy Vaňák, který naštěstí dobrou mušku při „swingu“ u carvingových oblouků neztratil :-).

Bodově nám pomohly také koše Toma Noska a Jardy Rozsívala. Je dobře, že i oni se už pravidelně objevují v zápasech mezi střelci.

Několikanásobné vítězství z tréninkových „Shot – outů“ zúročil i Kuba Slepička, který poprvé zaznamenal 2 koše v jednom soutěžním utkání.

Jeho bratr Vojta se doslova „vyžíval“ v intenzivní osobní obraně, kdy soupeře dovedl dobře „odcouvat“ a eliminovat. A to navíc většinou bez faulu. Sám po zápase pronesl, že ho snad bavilo víc bránění než útok!

Svou osobní bilanci zase o kousek posunul Mirek Strachota, který ke svému tradičnímu učebnicovému nasazení přidal i svojí první „three-point play“, tedy koš s faulem a následně proměněným trestným hodem.

A na závěr jsem si nechal naše dívčí posily, které nás „vytáhly z bryndy“ při naší marodce. V prvním zápase se ještě trošku „rozkoukávaly“, ale v druhém se už jak Leňa Činčarová, tak Berča Ševčíková zapsaly mezi střelce (v jejich případě střelkyně :-) ). U Lenky ještě musíme ocenit její obětavost a nebojácnost v obraně, kdy se několikrát odvážně postavila i „Grand Zero“ - soupeři nejtěžšího kalibru!

Herně jsme se snad trošku od podzimu posunuli a čekají nás teď soupeři, nad kterými bychom chtěli vyhrát. Tak to nezakřikněme, do tréninku naplno a do zápasů ještě přidáme! :-)

Výsledky zápasů:

BK Lipník nad Bečvou – BK Mohelnice 65:49

Body v zápase: Jakub Moťka 11b, Tomáš Fuchs 10b, Oskar Vaňák 8b, Franta Sedlačík 7b, Tomáš Nosek 6b, Jaroslav Rozsíval 4b, Mirek Strachota 3b, Lenka Činčarová, Berenika Ševčíková, Jakub Slepička, Vojtěch Slepička a Rudolf Delie bez bodu.

BK Lipník nad Bečvou – BK Mohelnice 76:35

Body v zápase: Franta Sedlačík 9b, Berenika Ševčíková 5b, Oskar Vaňák, Jakub Slepička a Vojtěch Slepička 4b, Tomáš Nosek 3b, Jaroslav Rozsíval, Jakub Moťka a Lenka Činčarová 2b, Mirek Strachota a Rudolf Delie bez bodu.

Trenéři: Martin Moťka, Zdeněk Slepička