Hoši U12 - Přátelák se Šumperkem pro „radost“

Hoši U12 - Přátelák se Šumperkem pro „radost“

Kategorie: Články | 2022 | U12

Na neděli 12. 3. jsme si domluvili na přátelské klání soupeře z regionu nám nebližšího, tedy košíkáře ze Šumperka. Domluva byla i taková, že by mužstvo soupeře mělo být zhruba na naší úrovni, abychom si vzájemně dobře zahráli. Soupeř tedy citlivě namixoval tým s několika staršími hráči a zároveň i s hráči, kteří nemají moc zápasových zkušeností.

Při příjezdu „šumperáků“ do haly si bystré oko sportovního fanouška nemohlo nevšimnout menší nenápadné „vlasaté a vousaté“ postavy v ležérním oděvu doprovázející svého syna na plánované mládežnické „derby“. Ano, ano … je to on! Ondra ze Štědrákovy Lhoty! Sportovní legenda (nejen) Šumperska, známý též jako Vagus či „Kaskadér z Beaver Creeku“ … v civilním životě označovaný jako Ondřej Bank. Můžete ho zkusit najít na společné fotce, kterou jsme jako důkaz této vzácné návštěvy s jeho laskavým svolením pořídili :-)

Přeskáče dolů a zpátky k basketu! Jelikož se nedělal zápis, nemáme podrobné statistiky, ale náš záměr se naplnil víceméně „do puntíku“. Chtěli jsme kluky nabudit po sérii proher ze soutěžních zápasů se silnějšími soupeři nějakou výhrou jako povzbuzení do dalších „ligových“ bojů. Takže jsme chtěli první zápas vyhrát a přistoupili jsme k němu zodpovědně jako by šlo „o body“, tedy klasické pětky a rotace, jak jsme zvyklí. Bylo také dobře, že soupeř nebyl „odevzdaný“ a výkonnostně nám byl opravdu blízko, takže konečná výhra 45:32 nebyla „zadarmo“, ale zrodila se po vcelku vyrovnaném průběhu a kluci museli naplno „máknout“. Taková výhra potom „chutná“ o to víc :-)

Po splnění prvního cíle jsme se tedy mohli vrhnout na ten druhý. Do druhého zápasu jsme nasadili do základních pětek hráče, kteří většinou střídají, ať si konečně více zahrají a vyzkouší si jaké je to hrát bez klasických „tahounů“. Kluci se toho zhostili odpovídajíce svým možnostem a bojovali ze všech sil. Co se týče nasazení kluků „ze střídačky“, tak se nám moc líbily výkony Tomáše Noska, Jardy Rozsívala a Mirka Strachoty. Ani ostatní se nenechali zahanbit a driblovali, běhali a skákali „o sto šest“. Více prostoru si užili i Máťa Vaněk, Oskar Vaňák, Kuba Slepička či Ruda Delie. Nesmím zapomenout, že nám tentokrát z řad týmu holek pomohla v obou utkáních nejen Lenka Činčarová, ale také Áďa Kárová a Ráchel Kaplová. Díky holky, že jste přišly!

Na výsledku se naše „manévry“ se sestavou trošku promítly a druhý zápas skončil výhrou Šumperka, ale i to zapadá do konceptu. Přátelský zápas končící výhrou pro obě strany je přece ten nejlepší „výsledek“, ne? „Coubertinovsky“ řečeno: „Není důležité každý přátelák vyhrát, ale nechat čuchnout i soupeře, aby rád přijel zase příště, když budeme potřebovat zvýšit sebevědomí“ :-)

Sportu zdar, … a přátelákům zvlášť!

Výsledky zápasů:

BK Mohelnice – TJ Šumperk 45:32

BK Mohelnice – TJ Šumperk 34:48

Trenéři: Martin Moťka, Zdeněk Slepička